UEFA zdeterminowana. EURO jednak w dwunastu krajach?

Euro 2020

Getty Images

Większość europejskich federacji poważnie obawia się rozwoju pandemii koronawirusa. Niektórzy spodziewali się, że tegoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w jednym kraju.

Takie zdanie wyraził chociażby prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge. Twierdził, że UEFA rozważa jednego gospodarza EURO. Tymczasem dzisiaj szef federacji Alexander Ceferin postanowił wydać oświadczenie, które przekreślają dotychczasowe spekulacje.

UEFA jest zdeterminowana, aby Euro 2020 odbyło się zgodnie z pierwotnym planem. Jestem optymistą i uważam, że sytuacja związana z koronawirusem będzie znacznie lepsza w miarę zbliżania się turnieju. To ważne, abyśmy dali organizatorom tak dużo czasu, jak to tylko możliwe, na określenie tego, co będzie można zrobić w czerwcu i lipcu. Kibice są bardzo ważnym elementem tego, co piłkę nożną czyni wyjątkową – przekazał Ceferin w opublikowanym oświadczeniu.

Dla przypomnienia – jubileuszowa edycja mistrzostw Europy miała odbyć się w 2020 roku, w dwunastu państwach. Przez pandemię i zamknięte stadiony zdecydowano na przełożenie imprezy na kolejny rok. Mecze będą miały miejsce w: Glasgow, Dublinie, Bilbao, Amsterdamie, Kopenhadze, Monachium, Rzymie, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Budapeszcie, Baku oraz Londynie, gdzie na Wembley odbędą się półfinały i finał.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *