Copa Del Rey: Valencia bezradna na Pizjuan. Próbka magii Rakiticia

W ramach 1/8 finału Pucharu Króla Sevilla pokonała Valencię 3:0. Dublet ustrzelił Luuk de Jong, a trzecią bramkę zdobył Ivan Rakitic. Wszystkie gole padły jeszcze w pierwszej połowie.

Gospodarze dość szybko wzięli się do pracy. Już w 20. minucie De Jong wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Niedługo później Holender podwyższył prowadzenie. Napastnik oddał strzal z kilku metrów będąc absolutnie nie pilnowanym. Kropkę nad “i” postawił Ivan Rakitić, który w fenomenalny sposób przelobował golkipera gości.

Valencia zagrała rezerwowym składem, w ciągu całego spotkania nie miała za wiele do powiedzenia, każda akcja była kasowana jeszcze w zalążku, a gdy doszło do strzału spokój zachowywał Bono. Los Nervionenses dzięki temu zwycięstwu awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek.