Premier League: “Czerwone Diabły” raz na wozie, raz pod wozem

Manchester United - Sheffield United

Środy wieczór przyniósł sporo niespodzianek w Premier League. w 20. kolejce Manchester United niespodziewanie przegrał u siebie z Sheffield United. Średni debiut zaliczył Thomas Tuchel, którego Chelsea jedynie zremisowała bezbramkowo z Wolverhampton.

Burnley – Aston Villa 3:2 (0:1)

Bramki: 52′ Mee, 76′ McNeil, 79′ Wood – 14′ Watkins, 68′ Grealish

Środa z Premier League rozpoczęła się od niezwykle ciekawego meczu. Pięć goli, wiele emocji i nieoczywiste rozstrzygnięcie. Pomimo dużej przewagi i prowadzenia jeszcze w 68. minucie, Aston Villa przegrała z Burnley. Ekipa Seana Dyche’a wydarła zwycięstwo ze szpon gości. Odrobili straty w trzy minuty i wygrali dzisiejsze spotkanie. Burnley tym meczem potwierdziło swoją dobrą dyspozycję. Awans w FA Cup i wygrana z Liverpoolem, a to tylko dorobek z ostatniego tygodnia.

Chelsea – Wolverhampton 0:0 (0:0)

W drugim meczu rozgrywanym o godzinie 19:00, nastąpił wielki ligowy debiut. Swój pierwszy mecz za sterami The Blues zaliczył Thomas Tuchel. Trzeba powiedzieć, że nie był to specjalnie udany występ. Chelsea dominowała i wielokrotnie spychała swojego rywala do defensywy, ale pomimo tego nie zdołała zdobyć gola. Może wyglądało to dość obiecująco, ale na niezłym wrażeniu się skończyło.

Everton – Leicester City 1:1 (1:0)

Bramki: 30′ James Rodríguez – 67.’Tielemans

Manchester United – Sheffield United 1:2 (0:1)

Bramki: 23′ Bryan, 74′ Tuanzebe (sam.) – 64′ Maguire

Wydarzenia boiskowe w pierwszej połowie zupełnie nie oddawały sytuacji w ligowej tabeli. Manchester United już od początku zdawał się bić głową w mur. Sheffield dzielnie się broniło i skupiło się na wyprowadzaniu kontr i trzeba powiedzieć, że wychodziło im to naprawdę dobrze. Po jednej z nielicznych okazji dla gości, sensacyjnie udało im się zdobyć bramkę, która wyprowadziła ich na prowadzenie. Było to po rzucie rożnym wykonywanym przez Flecka. Głowę do piłki idealnie dołożył Bryan i zdobył swojego pierwszego gola w barwach Szabli. Do końca pierwszej połowy utrzymywał się dość nieoczekiwany wynik, ale nacisk gospodarzy zdawał się narastać z każdą kolejną minutą.

Druga połowa przyniosła nam niesamowite zwroty. Czerwone Diabły z niezwykłą determinacją atakowały, aby zdobyć upragnione trzy punkty. Krok w stronę zwycięstwa pozwolił im postawić Maguire. Kapitan gospodarzy trafił po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Następnie znów do głosu doszło Sheffield. Po absurdalnej akcji, Burke strzelił w stronę bramki. Tuanzebe, chcąc interweniować dość nieszczęśliwie skierował ją do swojej bramki. Goście znów objęli prowadzenie. Dotychczasowy lider Premier League przegrał… z ostatnią drużyną.

Brighton&Hove Albion – Fulham 0:0