U-20: Polska przegrywa z Holandią w meczu towarzyskim

Polacy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, ale to Holandia okazała się lepsza.

Polska U20 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski U20 przegrała 1:2 z rówieśnikami z Holandii w meczu towarzyskim.

Gdy kadra A i reprezentacja do lat 21 rozgrywają mecze eliminacyjne, to kadra Jacka Magiery mierzy się z rywalami w sparingach. Po wygranej z Niemcami 4:3, reprezentacja U20 zmierzyła się dziś z rówieśnikami z Holandii.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali podopieczni Jacka Magiery. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minimalnie niecelnie główkował Jakub Kiwior. W 14. minucie po raz pierwszy groźnie zaatakowali Holendrzy i już udało im się zdobyć bramkę. Kik Pierie zagrał piłkę górą w pole karne, tam do niej dopadł Zakaria Abouhlal i strzałem z woleja pokonał Pawła Sokoła. Do remisu mógł doprowadzić Bartosz Slisz, który nieźle uderzył z dystansu, lecz Mike Van De Meulenhof pewnie chwycił futbolówkę. W końcowych minutach pierwszej połowy Holendrzy strzelili drugiego gola. Juan Castillo podał w pole karne do Jurgena Ekkelenkampa, ten strzelił bez przyjmowania futbolówki i pokonał Sokoła. Do przerwy Polska przegrywała z Holandią 0:2.

Polacy od początku drugiej połowy ruszyli do odrobiania strat i już w 52. minucie udało im się pokonać bramkarza Holandii. Marcin Grabowski zagrał z rzutu rożnego po ziemii, w polu karnym z pierwszej piłki strzelił Tomasz Makowski i pięknym strzałem trafił pod poprzeczkę. Do remisu mógł doprowadzić Marcel Zylla, ale fatalnie kopnął w trybuny. Swoją trzecią bramkę mogli zdobyć także Holendrzy, Sokół dobrze interweniował jednak po strzale Che Nunnely’ego. W końcówce meczu jeszcze szansę na gola wyrównującego miał Zylla, ale dobrze po jego strzale interweniował Van De Meulenhof i ostatecznie Polska przegrała z Holandią 1:2.

W drugiej połowie podopieczni Jacka Magiery grali zdecydowanie lepiej niż w pierwszej i gdyby byli bardziej skuteczni to mogli dziś uzyskać zdecydowanie lepszy wynik.