Polska U-20 pokonuje Japonię

Reprezentacja Polski do lat 20. pokonała reprezentację Japonii 4:1. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Serafin Szota, Tomasz Makowski, Jakub Bednarczyk i Adrian Łyszczarz, gola dla Japonii strzelił Yuki Saito.

Polska - Japonia U20 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski do lat 20. przygotowuje się do Mistrzostw Świata, których będzie gospodarzem. Pierwszym rywalem biało-czerwonych była Japonia, która także zagra na naszych stadionach podczas młodzieżowego Mundialu.

Podopieczni Jacka Magiery już w 2. minucie oddali pierwszy strzał. Sprzed pola karnego strzelał Tymoteusz Puchacz, ale uderzył obok bramki. W odpowiedzi, Japończycy za sprawą Hirokiego Ito trafili w słupek. Po upływie 20. minut meczu kolejną okazję stworzyli sobie goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Yukinari Sugarawa, lecz piłka po jego uderzeniu poleciała obok bramki. Chwilę później biało-czerwoni wyprowadzili kontrę zakończoną niecelnym strzałem Dominika Steczyka. Kolejna okazja podopiecznych Jacka Magiery zakończyła się bramką. Puchacz dośrodkował z rzutu wolnego, futbolówka odbiła się od jednego z japońskich obrońców, trafiła na nogę Serafina Szoty, a ten ładnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. Biało-czerwoni nie cieszyli się długo z prowadzenia. W 35. minucie Sugarawa dośrodkował z rzutu rożnego, piłka trafiła na głowę Yukiego Kobayashiego, ten podał do Yukiego Saito, a napastnik Japonii uderzeniem z przewrotki pokonał Miłosza Mleczko. Do przerwy Polska remisowała z Japonią 1:1.

Przez pierwsze minuty drugiej połowy dominowali Japończycy, ale nie było z ich strony strzałów w kierunku bramkarza biało-czerwonych. W 65. minucie Polacy mogli wyjść na prowadzenie, lecz Jan Sobociński główkował w słupek. Chwilę później podopiecznym Jacka Magiery udało się wyjść na prowadzenie. Adrian Łyszczarz podał do Tomasza Makowskiego, a ten pięknym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza. Niecałe dwie minuty później Japończycy mogli doprowadzić do remisu, lecz Mleczko dobrze interweniował po strzale Kobayashiego. Niewykorzystana okazja gości zemściła się na nich, ponieważ biało-czerwoni podwyższyli prowadzenie. Steczyk podał do Jakuba Bednarczyka, zawodnik St.Pauli pobiegł w stronę pola karnego, huknął z dystansu i zerwał pajęczynę z bramki Japończyków. Nie była to ostatnia bramka Polaków w dzisiejszym dniu. W 83. minucie Serafin Szota podał do Łyszczarza i zobaczyliśmy trzecią bramkę z dystansu. Ostatecznie Polska pokonała Japonię 4:1. Po 90 regulaminowych minutach mieliśmy serię rzutów karnych na życzenie Jacka Magiery, w tej serii także zwyciężyli Polacy 5:4.