Polska U-20 przegrywa z Niemcami

Reprezentacja Polski do lat. 20 przegrała z Niemcami 0:2. Bramki w tym spotkaniu zdobyli David Otto i Sidney Friede.

Polska U20 - Japonia U20 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentanci Polski do lat 20. zagrali ostatni mecz testowy przed mundialem w Polsce. Dzisiejszym rywalem biało-czerwonych byli Niemcy, czyli drużyna, która dosyć niespodziewanie nie awansowała na mundial, którym jesteśmy gospodarzem.

Pierwszy strzał w tym meczu, w 8. minucie oddał Adrian Łyszczarz, uderzył on jednak bardzo niecelnie. Następną akcję stworzyli sobie Niemcy i udało im się zdobyć gola. Jeden z niemieckich pomocników zagrał prostopadle do Davida Otto, ten wyszedł sam na sam z Karolem Niemczyckim i pewnym strzałem go pokonał. Chwilę później mogliśmy doprowadzić do remisu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę strzelił Serafin Szota. Swoją okazję na podwyższenie prowadzenia dla Niemców miał też Mats Köhlert, lecz Niemczycki zatrzymał strzał niemieckiego pomocnika. Do przerwy Polska przegrywała z Niemcami 0:1.

Pierwszy strzał w drugiej połowie z rzutu wolnego oddali Polacy, Łyszczarz strzelił jednak w trybuny. Po tej akcji obraz gry się nie zmienił, nadal dominowali Niemcy, a Polska głównie się broniła. Blisko podwyższenia prowadzenia Niemców był Sidney Friede, lecz Niemczycki dobrze chwycił piłkę po tym strzale. Niestety w 78. minucie ten zawodnik już znalazł sposób na polskiego bramkarza, gdy dołożył nogę po dośrodkowaniu z lewej stronie. W końcowych minutach spotkania jeszcze bramkę kontaktową spróbował strzelić Dominik Steczyk, ale kopnął bardzo niecelnie. Ostatecznie Polska przegrała z Niemcami 0:2.