Stokowiec: Dla obu drużyn, to mecz o wszystko

Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec przed potyczką z Jagiellonią Białystok nie ukrywa, iż jest szczęśliwy z obecnych rozgrywek, a to co za nim, chce odciąć grubą kreską. Początek finału Pucharu Polski na PGE Narodowym w Warszawie o godzinie 16:00.

– Drużyna jest zmotywowana i dobrze nastawiona. Zgotowaliśmy sobie wspaniałą końcówkę sezonu. Zaczynamy od finału Totolotek Pucharu Polski na PGE Narodowym. Jest pięknie, jesteśmy gotowi, walczymy i to co za nami odcinamy grubą kreską. Fajnie, że Gdańsk stał się stolicą piłkarską i wszędzie nas pełno. Solidnie na to zapracowaliśmy – powiedział Piotr Stokowiec.

Lechia Gdańsk – oficjalny trening przed finałem Pucharu Polski 2019 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Warto zaznaczyć, że wicelider Lotto Ekstraklasy w poprzednich rundach, ani razu nie zagrał przed własną publicznością. Ekipa z Trójmiasta mimo to odniosła zwycięstwa z Wisłą Kraków, Górnika Zabrze czy też rewelacyjny Raków Częstochowa. – Formuła pucharu w tej edycji jest taka, że nie było miejsca na pomyłkę. Nie frustrowaliśmy się tym, że nie graliśmy u siebie, czy że inne kluby częściej grały z tymi z niższych lig. Stanęliśmy na wysokości zadania. W pucharze liczyła się koncentracja, przygotowanie i nastawienie na wynik. Zasłużyliśmy, by znaleźć się na tym wielkim święcie i wspólnie z kibicami możemy w tym uczestniczyć – dodaje.

Szkoleniowiec “biało-zielonych” podkreśla, że nie ma zdecydowanego faworyta, ponieważ obie ekipy doskonale się znają. – Tu nie ma faworyta, jest 50 na 50. Drużyny dobrze się znają. Dla obu to mecz o wszystko, także skupiamy się na pucharze i to jest dla nas na dziś najważniejszy mecz. Nie rozróżniałbym tego, że dla Jagiellonii to jest inny mecz, bo w lidze ma małe szanse na puchary. My chcemy fajnie zakończyć ten sezon – tłumaczy.

Piotr Stokowiec, Lechia Gdańsk – oficjalny trening przed finałem Pucharu Polski 2019 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

źródło: lechia.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi