Mamrot: Przed nami najważniejszy mecz w tym sezonie

Ireneusz Mamrot (Jagiellonia Białystok) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, Ireneusz Mamrot podkreślił, że finał Pucharu Polski przeciwko Lechii Gdańsk będzie najważniejszy w sezonie. Początek spotkania na PGE Narodowym o godzinie 16:00. 

Przed nami najważniejszy mecz w tym sezonie. Jesteśmy w pełni skoncentrowani. Wiadomo, że naszym celem jest zwycięstwo, ale to samo tyczy się naszego przeciwnika. Każdy będzie walczył o swoje, ale cieszymy się, że dotarliśmy na Narodowy – przyznał Ireneusz Mamrot na konferencji prasowej. Setki kibiców pożegnało w Białymstoku zawodników, którzy udali się do Warszawy. – Podobne chwile przeżywaliśmy rok temu, gdy graliśmy ostatni mecz ligowy z Wisłą Płock. Czuliśmy wsparcie naszych kibiców. Od początku mojej pracy w Jagiellonii, kibice podkreślali, jak ważny jest dla nich Puchar Polski, że chcieli przyjechać z nami na Narodowy i nas dopingować w finale. Dlatego też prestiżowo traktowaliśmy te rozgrywki i cieszymy się, że mogliśmy zrealizować część tych marzeń – dodaje.

Szanse na awans Jagiellonii Białystok prze rozgrywki ligowe są nadal realne, zaś “biało-zieloni” muszą liczyć na potknięcie Legii Warszawa, by wywalczyć mistrzostwo Polski. – Lechia zapewne będzie grała do ostatniej kolejki o mistrzostwo Polski, my w razie niepowodzenia będziemy musieli walczyć o czwarte miejsce, które da nam europejskie puchary. W tym momencie oba zespoły mają jednak jasno określony cel. Nie chcę dyskutować na temat terminu tego spotkania. Uważam, że kolejki ligowe, które rozegraliśmy ostatnich tygodniach, mogły zacząć być rozgrywane nieco wcześniej. My i Lechia mamy w nogach najwięcej meczów, a biorąc pod uwagę jeszcze europejskie puchary, to nasza drużyna ma tych spotkań rozegranych najwięcej, a do tego dochodzą dalekie podróże – zauważa Mamrot.

źródło: jagiellonia.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi