Serie A: Udana pogoń Benevento

Kamil Glik

Kamil Glik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Klub Kamila Glika Benevento Calcio w drugiej koleje włoskiej Serie A wydostał się z piekła i poszybował aż samego do nieba. Beniaminek ligi wygrał w Genui z miejscową Sampdorią 3:2 mimo, że przegrywał dwiema bramkami.

Wynik meczu w ósmej minucie otworzył 37-letni Fabio Quagliarella. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Omar Colley. Kiedy wydawało się, że Benevento zacznie sezon od porażki, stało się coś nieprawdopodobnego. Dwie bramki dla graczy Filippo Inzaghiego strzelił Luca Caldirola, a gola na wagę trzech punktów na dwie minuty przed regulaminowym końcem gry, zdobył kolejny defensor Gaetano Letizia. W linii obrony gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik. Natomiast w ekipie gospodarzy na prawej stronie defensywy zagrał Bartosz Bereszyński. Ekipa z Benevento w pierwszej kolejce pauzowała, a klub Beresia z zerowym dorobkiem na koncie zamyka tabelę.

26.09.2020, godz. 18:00 UC Sampdoria – Benevento Calcio 2:3 (2:1)
Fabio Quagliarella 8′, Omar Colley 18′ – Luca Caldirola 33′, 72′, Gaetano Letizia 88′