Bundesliga: Schalke nadal bez punktu

Schalke nadal bez ligowe punktu, ale z bramką. Piłkarze Davida Wagnera przegrali 1:3 z Werderem Brema w ostatnim sobotnim meczu drugiej kolejki niemieckiej Bundesligi

Schalke do tego meczu podchodziło mocno podrażnione po sromotnej porażce 0:8 z Bayernem Monachium. Jednak po dwóch kolejkach nadal zamykają tabelę. Pocieszeniem dla zespołu z Zagłębia Ruhry może być zdobyta pierwsza bramka w sezonie 2020/2021, lecz tak naprawdę ona nic nie dała, ponieważ stało się to już w doliczonym czasie gry i emocji nie było. Goście na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem po dwóch trafieniach Niclasa Fullkruga. 27-letni napastnik nie zatrzymał się na dwóch golach i w pięćdziesiątej dziewiątej minucie wykorzystał rzut karny i dzięki temu ustrzelił hattricka. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Mark Uth. Co ciekawe gospodarze zdobyli bramkę grając w osłabieniu jednego zawodniku, ponieważ w osiemdziesiątej czwartej minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Ozan Kabak.

26.09.2020, godz. 18:30 Schalke Gelsenkirchen – Werder Brema 1:3 (0:2)
Mark Uth 93′ – Niclas Fullkrug 22′, 37′, 59′ (k)