Serie A: Wszędobylski Marusić pogrążył Cagliari

Ciro Immobile

S.S. Lazio pokonało na wyjeździe Cagliari w meczu 2. kolejki Serie A. Bramki dla gości zdobyli Manuel Lazzari oraz Ciro Immobile.

Od początku spotkania widać było, że to Lazio będzie stroną dominująca. Goście lepiej weszli w mecz i od razu zaatakowali swojego rywala, co przyczyniło się do szybko zdobytej bramki. Manuel Lazzari wykorzystał świetne dogranie Adama Marusicia i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Cagliari było bliskie wyrównania w 45. minucie, kiedy z rzutu wolnego uderzał Joao Pedro. Brazylijczyk oddał bardzo dobre uderzenie, lecz piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką. W 74. minucie po raz kolejny błysnął Adam Marusić. Czarnogórski piłkarz wykonał świetny rajd lewą flanką, po czym dograł piłkę do Ciro Immobile, a ten dopełnił formalności, podwyższając wynik spotkania na 0:2. Świetne spotkanie zaliczył Marusić, który był praktycznie wszędzie. Czarnogórzec cały czas angażował się w ataki ofensywne Lazio, pokazywał się swoim kolegom oraz perfekcyjnie dyktował tempo gry. Zwycięstwo z Cagliari to w głównej mierze jego zasługa.

26.09.2020, 2. kolejka Serie A, Sardegna Arena (Cagliari)

Cagliari – Lazio 0:2 (0:1)

Lazzari 4′, Immobile 74′

Cagliari Calcio: Cragno – Faragò (Zappa 79′), Walukiewicz, Klavan, Lykogiannis (Tripaldelli 87′) – Rog, Marin (Caligara 70′), Nández – Sottil (Pavoletti 79′), Simeone (Despodov 80′), João Pedro (C).

S.S. Lazio: Strakoša – S. Radu (Parolo 89′), Acerbi, Gabarrón – Lazzari, S. Milinković-Savić (Akpa Akpro 70′), Leiva (Escalante 63′), Alberto (Cataldi 89′), Marušić – Correa (Caicedo 70′), Immobile (C).

Żółte kartki: Marin – Lucas Leiva

Sędzia: Davide Massa