Serie A: Atalanta nie do zatrzymania! Powrót Teodorczyka

zimbio.com

W niedzielny wieczór mieliśmy szansę oglądać występ Łukasza Teodorczyka w meczu Serie A. Udinese u siebie podejmowało Atalantę Bergamo, która wygrała 3:2.

Już w 6. minucie mieliśmy okazję zobaczyć pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu. Seko Fofana znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym i mocnym strzałem nisko po ziemi uderzył w lewy dolny róg. Futbolówka po jego strzale wpadła jednak w ręce Golliniego, który udaremnił próbę pomocnika Udinese.

Minutę później z odpowiedzią biegł Alejandro Gomez, znany powszechnie jako Papu. Kapitan Atalanty doskonale uderzył w stronę okienka bramki gospodarzy, jednak jego strzał wybronił Juan Musso. Na całe szczęście dla podopiecznych Gian Piero Gasperiniego w 9. minucie Duvan Zapata przyjął sobie piłkę po podaniu od kolegi i pokonał golkipera Udinese. Piłka wylądowała w prawym dolnym rogu bramki.

Po dwudziestu minutach od gola Atalanty, Ruslan Malinovsky oddał groźny strzał na bramkę Juana Musso. Bramkarz Udinese udaremnił jednak próbę Ukraińca. W 31. minucie Kevin Lasagna znalazł się w doskonałej pozycji, aby przyjąć podanie od Fofany. Napastnik Udine przyjął piłkę, pomknął z nią na bramkę Atalanty i pewnie pokonał Golliniego. Sędzia zastanawiał się nad prawidłowością zdobytej bramki, jednak po chwili przypisał ją gospodarzom z czystym sumieniem, bowiem sytuację przeanalizowali jego asystenci VAR. Wynik na tablicy zmienił się na remisowy i taki pozostał do końca pierwszej części spotkania.

W drugiej połowie nie działo się za wiele. Przez pierwsze dwa kwadranse tej części gry widzowie ujrzeli tylko jedną groźną sytuację bramkową. Co ciekawe stworzyli ją sobie gospodarze, jednak nie wynikło z niej nic pożytecznego.

W 71. minucie spotkania Atalanta miała rzut wolny w bardzo dobrej pozycji. Do piłki podszedł wprowadzony na boisko w drugiej połowie Luis Muriel, który pewnie pokonał Juana Musso strzałem w okienko.

Po ośmiu minutach od tego trafienia Luis Muriel dostał piłkę osiemnastym metrze. Kolumbijczyk bez zawahania uderzył futbolówkę w stronę bramki, a ta trafiła w lewy dolny róg. Bramkarz stał jak wryty, jednak nawet z interwencją nie zrobiłby zapewne za wiele.

W 87. minucie uderzył głową obok bramkarza w górną siatkę bramki i ustalił wynik spotkania na 2:3.

Dacia Arena (Udine) 28.06.2020, godz. 19:30

Udinese – Atalanta 2:3

31′ Lasagna, 87′ Lasagna – 9′ Zapata, 71′ Muriel, 79′ Muriel

Żółte kartki: Becao, Zeegelaar – Malinovsky, Caldara

Udinese: Musso; Samir, Nuytinck, Trost-Ekong (66′ Becao); Larsen (82′ ter Avest), Fofana, Jajalo (82′ Nestorowski), Walace, Sema (66′ Zeegelaar); Teodorczyk (71′ Okaka), Lasagna

Atalanta: Gollini; Toloi, Caldara, Djimsiti (46′ Palomino); Hateboer (59′ Gosens), Pasalic (59′ de Roon), Freuler, Castagne; Gomez (80′ Ilicić), Malinovskyi (52′ Muriel); Zapata