Serie A: Chievo z punktem, Lazio traci dwa punkty

legaseriea.it

Chievo zremisowało z Lazio 1:1 w meczu 14. kolejki Serie A. Gospodarze długimi fragmentami grało bardzo solidnie i dzięki odrobinie szczęścia udało im się ugrać punkt. Lazio może żałować straconych dwóch punktów i nieskuteczności Immobile.

Dla obu drużyn było to niezwykle ważne spotkanie. Chievo rozpoczęło sezon w tragicznym stylu. Po 13 kolejkach drużyna z Werony miała na koncie tylko jeden punkt i zaczęli dryfować w kierunku Serie B. Lazio natomiast walczy w tym sezonie o bardzo ambitne cele. Podopieczni Inzaghiego mierzą w awans do Ligi Mistrzów i znajdują się na bardzo dobrej drodze. Przed 14. kolejką zajmowali 4. miejsce i żeby je utrzymać potrzebowali kompletu oczek na boisku czerwonej latarni Serie A. Mecz na ławce rezerwowej Chievo rozpoczął Stępiński i Paweł Jaroszyński nie znalazł się w 23-osobowej kadrze.

Latające Osły dają radę

Od pierwszego gwizdka spotkanie przybrało oczekiwany scenariusz. Lazio przejęło piłkę i starało się układać akcje w ataku pozycyjnym. Nie potrafili jednak przełożyć tego na groźne sytuacje i to Chievo dość niespodziewanie strzeliło bramkę. Birsa dobrym podaniem obsłużył Pellissiera i snajper gospodarzy ładnym strzałem pokonał Strakoshę. Rzymianie chyba zdrzemnęli się w szatni i nie byli dostatecznie pobudzeni, ponieważ grali bardzo statycznie i ospale. Stracona bramka nieco ożywiła jednak grę gości. Parolo mocnym strzałem próbował pokonać bramkarza gości, ale ten świetnie interweniował i wybił futbolówkę na rzut rożny. To było na tyle jeśli chodzi o groźne akcje Lazio w pierwszej połowie.

Druga część spotkania długo nie przynosiła zmiany wyniku. Chievo było solidne i konsekwentne i to zdecydowanie wystarczało na bylejakość w wykonaniu Lazio. Jeśli gościom udało się przebrnąć przez szyki obronne ostatniej drużyny ligi to trafiali na ścianę w postaci Sorrentino. Tak było w 55. minucie kiedy to Immobile stanął przed niebywałą szansą, ale jego strzał instynktownie obronił bramkarz gospodarzy. W 67. minucie Sorrentino nie miał już tyle szczęścia. Immobile ponownie stanął przed szansą i tym razem jej nie zmarnował. Strzelił celnie, tuż obok lewego słupka i dał Lazio remis. Rzymianie nie zamierzali na tym poprzestać. Obrona Chievo zaczynała pękać i stwarzało to szansę dla ofensywy gości. Najpierw dublet mógł ustrzelić Immobile, ale trafił w słupek. Chwilę później Badejl oddał piękny strzał z woleja, który jednak minimalnie minął lewy słupek. Niestety dla kibiców rzymian bramki w tym meczu już nie padły i goście musieli zadowolić się remisem. Chievo natomiast wreszcie zaczęło punktować i wydaje się, że tli się jeszcze nadzieja dla zawodników z Werony.

Chievo – Lazio 1:1 (1:0)