Serie A: Milan wygrywa z Chievo!

Milan pokonał na San Siro Chievo Verona 2:0, w meczu 6. kolejki Serii A. Gole dla zespołu Pippo Inzaghiego strzelali Suley Muntari i Keisuke Honda.

W pierwszej połowie więcej sytuacji do zdobycia bramki miał Milan. Swoje okazje marnowali odpowiednio Menez i dwa razy Torres. Z strony Chievo swoich sił przy strzale zza szesnastki spróbował Hetemaj, ale jego uderzenie minęło poprzeczkę bramki Milanu dosłownie o włos. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek.

Po 10 minutach od rozpoczęcia drugiej części spotkania, Milan już prowadził. Honda wycofał piłkę przed pole karne, a Muntari pokonał bramkarza Chievo bardzo silnym uderzeniem. Następne minuty były bardzo wyrównane, lecz to Milan w 78. minucie przypieczętował swoje zwycięstwo, po tym jak Honda precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego.

Milan zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów i stratą czterech oczek do Juventusu i Romy, którzy rozegrali 1 mecz mniej. Chievo natomiast zajmuje 15. miejsce i po 6. kolejkach ma na koncie tylko 4 punkty.

AC Milan – Chievo Werona 2:0 (0:0)
1:0 Muntari 54′