Bundesliga: Gol Wolfa na wagę zwycięstwa

facebook.com

W meczu 6. kolejki Bundesligi, Borussia Monchengladbach pokonała na własnym stadionie RB Lipsk 1:0.

Na pierwszą groźną akcję w tym meczu musieliśmy poczekać niecałe 10. minut. Bramkarz gospodarzy, Sommer popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, broniąc strzały Poulsena i Sorlotha. W 35. minucie Patrick Herrmann przyjął dośrodkowanie z boku boiska, uderzył głową, ale bramkarz gości popisał się znakomitą interwencją. Dziesięć minut późnej Borussia wyszła na prowadzenie, ale radość piłkarzy gospodarzy była przedwczesna. Herrmann w momencie oddania strzału był na pozycji spalonej.

Po godzinie gry gospodarze zdobyli kolejną bramkę w tym meczu, ale pierwszą uznaną przez arbitra. Peter Gulacsi został pokonany pięknym uderzeniem w prawy róg bramki w wykonaniu Hannesa Wolfa. „Czarną robotę” w tej akcji wykonał Herrmann, który odebrał piłkę obrońcom i dokładnym podaniem obsłużył przyszłego strzelca bramki. Piętnaście minut później RB Lipsk stanął przed doskonałą szansą, aby wyrównać stan rywalizacji. Ze strzałem Sorlotha w świetny sposób poradził sobie Sommer. Finalnie, gospodarze wygrali 1:0. Dla popularnych „Źrebaków” to siódmy mecz bez porażki.