Serie A: Hit dla Sassuolo

Twitter Napoli

Z meczu określanego mianem hitu szóstej kolejki Serie A, obronną ręką wyszło US Sassuolo Calcio, pokonując SSC Napoli 2:0.

Na pierwszą groźną akcję w tym meczu musieliśmy poczekać do 11. minuty. Victor Osimhen znalazł się w doskonałej sytuacji do pokonania bramkarza. Nigeryjczyk oddał mocny strzał, po ziemi, w środek bramki, ale intuicyjną interwencją popisał się Consigli, broniąc tym samym strzał napastnika. Dwadzieścia minut później Osimhen stanął przed kolejną świetną okazją do pokonania bramkarza. 21-latek minął dwóch obrońców i przedostał się na krawędź pola karnego, skąd oddał minimalnie niecelny strzał. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Jeremie Boga rozgrzał Ospinę precyzyjnym strzałem tuż pod poprzeczkę, z którym Kolumbijczyk sobie poradził.

Po godzinie gry rezultat meczu na tablicy wyników uległ zmianie. Rzut karny na bramkę zamienił Manuel Locatelli. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Consigli po raz kolejny uratował swój zespół przed stratą bramki, popisując się znakomitą interwencją po strzale głową Manolasa z rzutu rożnego. Grek w ostatnich miutach meczu co prawda pokonał bramkarza, ale w momencie oddania strzału był na pozycji spalonej. W 94. minucie drugą bramkę dla gości zdobył Maxime Lopez, popisując się przy tym znakomitym dryblingiem. Finalnie, US Sassuolo Calcio pokonało Napoli 2:0, utrzymując tym samym dwupunktową stratę do lidera tabeli Milanu.