Bundesliga: Trzy punkty jadą do Dortmundu

facebook.com

W meczu 6. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Arminię Bielefeld 2:0. Dubletem popisał się środkowy obrońca gości Mats Hummels.

O pierwszej połowie na SchucoArena można powiedzieć tylko tyle lub aż tyle się odbyła. Stawiana w roli faworyta Borussia grała zdecydowanie poniżej oczekiwań. Podopieczni Luciena Favre pomimo gry na połowie przeciwnika byli bezproduktywni w swoich atakach, nie potrafiąc stworzyć zagrożenia pod bramką Ortegi. Gra Borussii mogła się podobać gospodarzom, dla których bezbramkowy remis był bardzo korzystnym wynik.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego… „H”. Osiem minut po wznowieniu drugiej części gry goście wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem z najbliższej odległości wykończył Mats Hummels. Po godzinie gry Borussia zdobyła kolejną bramkę, która nie została uznana. Jadon Sancho w momencie oddania strzału był na pozycji spalonej. W 71. minucie kolejnego gola w tym spotkaniu zdobył Mats Hummels. Niemiec strzałem głową wykończył dośrodkowanie Reusa z prawej strony boiska. Na pięć minut przed końcem spotkania boisko z powodu kontuzji opuścił zdobywca dwóch bramek Mats Hummels, którego zastąpił Łukasz Piszczek. Finalnie, Borussia pomimo słabej gry wygrała 2:0, utrzymując tym samym kontakt z czołówką tabeli.

6. kolejka Bundesligi, 31.10.2020, SchuckoArena

Arminia: Ortegi – Brunner (Behrendt 65’), Pieper, Hoorn (Yabo 83’), Nilsson, Lucoqu – Doan (Edmudsson 65’), Prietl, Hartel – Schipplock (Cordova 65’), Klos

Borussia: Burki –Meunier, Akanji, Hummels (Piszczek 86’), Passlack – Bellingham, Delaney (Witsel 82’)– Sancho (Reyna 75’), Brandt, Hazard (Reinier 82’), Reus (Guerreiro 75’)

Żółte kartki: Brunner – Delaney

Sędzia: Dankert