Sepp Blatter krytykuje obecnych rządzących FIFA!

theguardian.com

Sepp Blatter, były prezydent FIFA, skrytykował władze światowej federacji piłkarskiej za dopuszczenie reprezentacji Iranu do mundialu w Katarze.

Kontrowersje na temat słuszności udziału irańskiej reprezentacji pojawiły się wraz z protestami, które narastały w tym kraju. Wszystko rozpoczęło się kiedy na jaw wyszły informacje o śmierci Mashy Amini, 22-letniej kobiety. Została ona zatrzymana przez służby policyjne pod zarzutem odsłonięcia zbyt dużej części głowy. Takie zachowanie jest zabronione u kobiet na tle islamskiego prawa. Jeśli kobiety nie stosują się do religijnego porządku wtedy funkcjonariusze mają prawo wystosować pouczenie, udzielić kary grzywny czy nawet zagrozić aresztem.

Świadkowie tamtej sytuacji mieli przyznać, że kobieta zmarła wskutek pobicia przez policjantów w Teheranie. Innego zdania są oskarżeni, którzy utrzymują, że przyczyną zgonu było zatrzymanie akcji serca.

Ponadto Iran współpracuje z Rosją, która w lutym napadła na Ukrainę i do dzisiaj toczą wojnę na terenie naszych sąsiadów.

–  Załóżmy, że jesteś prezydentem FIF. Czy pozwalasz Iranowi, który obecnie zabija młode kobiety na ulicach i dostarcza broń Rosjanom atakującym Ukrainę, uczestniczyć w mundialu?

–  Infantino ma ostatnio problemy z utworzeniem wspólnego gruntu z Katarem ze względu na tych wszystkich pracowników, którzy oddali życie za tworzenie infrastruktury i budowę stadionów.

–  Uważam, że za powinna się wziąć za to osoba z FIFA, która wykazuje się odwagą. Tej brakuje Infantino. Nie ma odwagi udzielić dziennikarzom konkretnej odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.