PKO BP Ekstraklasa: Dramatyczny mecz w Białymstoku. Kolejorz lepszy od Jagiellonii

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z Lechem Poznań (1:2) na zakończenie rundy jesiennej PKO BP Ekstraklasy 2022/2023. Gola na wagę trzech punktów przyjezdni strzelili w doliczonym czasie gry.

Pierwsze minuty meczu rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Białymstoku należały do… kibiców gospodarzy, którzy obchodzili 20-lecie grupy ULTRAS. Żółto-czerwoni fani zaprezentowali dwie oprawy okraszone dużą ilością pirotechniki. W konsekwencji sędzia Daniel Stefański był dwukrotnie zmuszony do przerwania meczu.
Jagiellonia, nastawiona głównie na konsekwentną grę w defensywie, wzbogaconą szybkimi kontratakami, zaskoczyła obrońców Lecha w 45. minucie. Wówczas gola na 1:0 strzelił Mateusz Skrzypczak. Wychowanek “Kolejorza” uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie dał Bednarkowi szans na skuteczną interwencję.
Przyjezdni podrażnieni straconym golem zaatakowali i już kilkanaście sekund później doprowadzili do wyrównania. Gola na 1:1 strzelił Mikael Ishak, który pewnym uderzeniem głową pokonał bramkarza. Asystę przy trafieniu Szweda zaliczył Citaszwili.
Wcześniej optyczna przewaga “Kolejorza” nie przekładała się na liczbę klarownych sytuacji pod bramką Alomerovicia.

Druga połowa

Początek drugiej połowy należał do bramkarza gospodarzy – Zlatana Alomerovicia. Dzięki jego świetnej postawie między słupkami na boisku nadal utrzymywał się remis 1:1. Serbski golkiper w ciągu kilku minut poradził sobie z uderzeniami Rebecho, Karlstroma i rezerwowego Szymczaka. Ten ostatni po prostopadłym podaniu Marchwińskiego był najbliżej, by go pokonać.
W okolicach 65. minuty sędzia Daniel Stefański po raz trzeci w te sobotnie popołudnie przerwał mecz. Powód? Ograniczona widoczność wywołana pirotechniką odpaloną przez kibiców Lecha.
W doliczonym czasie gry Filip Szymczak wyprowadził Lecha na prowadzenie. Tym samym trzy punkty zasłużenie pojechały do Poznania.
W pozostałych spotkaniach PKO BP Ekstraklasy rozgrywanych dzisiaj (12.11) Korona Kielce przegrała z Widzewem Łódź 0:1, a Górnik Zabrze uległ na własnym terenie z Miedzią Legnica 0:3.