Rosyjskie armaty odpalone! 9. goli na stadionie w Sarańsku

twitter.com/SkyFootball

Podopieczni Stanisława Czerczesowa w trzecim meczu eliminacyjnym do Euro 2020 pokonali San Marino przed własną publicznością aż 9:0!

W roli faworyta z góry można było zakładać Rosjan, ale pozostawało pytanie jakim wynikiem się ten mecz zakończy. Cały mecz był pod dyktando gospodarzy. Pomeczowe statystyki wykazały, że goście nie oddali żadnego uderzenia! Z kolei z 44. strzałów Sbornej 19. było celne. Elia Benedettini – golkiper San Marino – zdołał uratować swój zespół tylko w 10. sytuacjach. W pozostałych 9. musiał skapitulować. Przez pierwszy kwadrans goście nawet dzielnie się bronili, starali się zażegnać niebezpieczeństwo. W 25. minucie mur runął. Michele Cevoli – defensor San Marino – niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Kolejne trafienia padały łupem Artema Dzyuby oraz Fedora Kudryashova. Przed przerwą drugiego gola samobójczego zanotował Cevoli. Po zmianie stron Rosja wciąż bawiła się. Czerczesow wielokrotnie zmieniał formacje, taktyki w celu korekt w innych, bardziej prestiżowych spotkaniach. Przez długi czas jednak Sborna nie mogła trafić do siatki rywala. Wciąż musieli wyczekać na swój odpowiedni moment. Ten nastąpił w 73. minucie, gdzie Artem Dzyuba wykorzystał zagranie Gołovina i pewnie pokonał Benedettiniego. Chwilę później podszedł do wykonania rzutu karnego. Nie trafił za pierwszym razem, ale z dobitką nie miał problemu. Na listę strzelców wpisał się także drugi z napastników – Fedor Smolov. W 77. i 83. minucie znalazł sposób na defensywę gości i ze spokojem umieścił piłkę w siatce. W końcówce wynik ustawił Dzyuba.

Rosja zajmuje drugie miejsce po trzech meczach, tracą trzy punkty do prowadzącej w grupie Belgii. Następny mecz rozegrają przeciwko reprezentacji Cypru. Tu także można zakładać Sborną w roli faworyta.