Prawa do transmisji Ligi Europy w nowych rękach

Od przyszłego sezonu Liga Europy będzie transmitowana przez inną stację telewizyjną. To samo przedsiębiorstwo wygrało również prawa do pokazywania Ligi Konferencji Europy. Liga Mistrzów zostaje w rękach Polsatu.

W przyszłym sezonie zmienią się zasady transmisji europejskich pucharów. Prawa do pokazywania  Ligi Europy uzyskało szwedzkie przedsiębiorstwo “NENT”. To ta sama firma, która niedawno wykupiła na wyłączność możliwość transmitowania wszystkich meczów Bundesligi przez następne cztery sezony. Również startująca już w tym roku Liga Konferencji Europy znalazła swoje miejsce na antenie “NENT”. “Viaplay” to platforma, na której pokazywane będą wszystkie wymienione wcześniej rozgrywki. Zatem można powiedzieć, że na scenie europejskiej piłki nożnej pojawiła się kolejna, bardzo ważna postać.

Jednak jeżeli chodzi o prawa do transmisji Ligi Mistrzów, nie doszło do poważnych zmian. Pojedynki najlepszych drużyn ze starego kontynentu – przez najbliższe trzy lata –  nadal będzie można oglądać na antenie “Polsatu”. Oznacza to, że dotychczasowo stworzone kanały “Polsat Sport Premium” będą dalej funkcjonować. Należy przypomnieć, że na razie istnieje sześć takich programów, które pokazują wszystkie spotkania Ligi Mistrzów – zarówno te w fazie grupowej, jak i pucharowej.

Miejsca transmisji reszty najważniejszych piłkarskich rozgrywek na razie pozostają niezmienione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.