Oficjalnie: Bramkarz Jagiellonii Białystok powołany do narodowej reprezentacji

Pavels Steinbors (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell

Pavels Steinbors otrzymał powołanie do reprezentacji Łotwy na marcowe zgrupowanie swojej kadry. Łotyszy czekają trzy mecze w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022. Drużyna prowadzona przez Dainisa Kazakevicsa zmierzy się z Czarnogórą, Holandią i Turcją. 

Pavels Steinbros trafił do Jagiellonii Białystok latem ubiegłego roku z Arki Gdynia. 35-letni bramkarz rozegrał 8 meczów w PKO BP Ekstraklasie, w których wpuścił 12 bramek. W jednym meczu zachował czyste konto. Łotysz przegrywa rywalizację o miejsce między słupkami “Dumy Podlasia” z 17-letnim Xavierem Dziekońskim. Steinbors po raz ostatni pojawił się na boisku w grudniu, w ramach ligowego starcia z Rakowem Częstochowa (3:2).

Choć 35-letni bramkarz nie występuje regularnie w żółto-czerwonych barwach, to nie przeszkodziło mu to w otrzymaniu powołania do narodowej reprezentacji. Wiele wskazuje na to, że Steinbors będzie numerem jeden w bramce Łotwy na nadchodzące mecze eliminacji mistrzostw świata.

Reprezentacja Łotwy znalazła się w grupie G i w marcu zmierzy się z Czarnogórą (24.03, 20:45), Holandią (27.03, 20:45) i Turcją (30.03, 20:45). W jednej grupie z Łotyszami są ponadto Norwegia i Gibraltar.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *