Powrót Messiego i hat-trick w 19 minut

Argentyna pokonała w meczu 2.kolejki grupy D na Copa America Centenario Panamę 5:0 i tym samym zapewniła sobie awans do ćwierćfinału. Trzy bramki dla Albicelestes strzelił wracający po kontuzji pleców Leo Messsi.

Mecz rozpoczęli lepiej Argentyńczycy czego odzwierciedleniem bramka dla Argentyny już w 7.minucie meczu. Wynik otworzył strzałem głową Nicolas Otamendi , a asystę zanotował Angel Di Maria. W 20.minucie Panamczycy musieli dokonać wymuszonej zmiany ponieważ kontuzji doznał Valentin Pimentel co sprawiło , że musiał opuścić boisko i zastąpił go Miguel Camargo. W 29.minucie Camargo popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego jednak bardzo dobra interwencja Sergio Romero zapobiegła utracie bramki. Dwie minuty później Anibal Godoy uderzył Nicolasa Gaitana w twarz mając już wcześniej na koncie żółtą kartkę co sprawiło , że sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę i sędzia wyrzucił go z boiska. Do przerwy nie oglądaliśmy już więcej bramek.

Dziewięć minut po przerwie prostopadłą piłkę w pole karne otrzymał Gonzalo Higuain jednak będąc sam na sam z Jamie Penedo zostaje zatrzymany przez Rodericka Millera ,który wybił piłkę na rzut rożny. W 61.minucie po kontuzji pleców na boisko wrócił Messi co miało duży wpływ na dalszy przebieg meczu. W 68.minucie zamieszanie przed polem karnym Panamy i Miller wybija tak niefortunnie , że trafia w Gonzalo Higuaina dzięki czemu piłka trafiła w pole karne do Messiego i Albicelestes prowadzili już 2:0. W 78.minucie  kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego w okienko bramki popisał się Leo Messi i Argentyńczycy prowadzili już 3:0 , dla piłkarza Barcelony była to już pięćdziesiąta druga bramka w drużynie narodowej. W 87.minucie fatalne podanie Camargo i do piłki dopada Marcos Rojo , który zagrywa prostopadle do Messiego , a ten nie pozwolił sobie odebrać piłki i uderzył nie do obrony dla bramkarza reprezentacji Panamy dzięki czemu ustrzelił w tym meczu hat-tricka. W 90.minucie drugą asystę w tym meczu zanotował Marcos Rojo tym razem będąc w polu karnym zagrał piłkę głową do Kuna Aguero , który skierował piłkę do bramki reprezentacji Panamy i Jaime Penedo po raz piąty musiał wyciągać piłkę z siatki.

Argentyńczycy rozbili Panamę 5:0 dzięki czemu udało im się już po dwóch kolejkach zapewnić awans do ćwierćfinału Copa America Centenario i do wygrania grupy potrzebują zaledwie punktu z Boliwią, która po fazie grupowej zakończy tegoroczne Copa America.Debiutująca Panama o awans do najlepszej ósemki zagra  15 czerwca z broniącym tytułu Chile.

Argentyna-Panama 5:0(1:0)