Polski napastnik był zakażony Covid-19. Dosłownie ścięło mnie z nóg – mówi

Przybylko

fot: Kyle Ross/Icon Sportswire / Getty Images

Amerykański klub, Philadelphia Union w kwietniu poinformował, iż jeden z jego zawodników jest zakażony koronawirusem. Wyjaśniło się, że Covid-19 wykryto u Kacpra Przybyłki. 

– 25 marca obchodziłem 27. urodziny, ale dwa dni wcześniej strasznie źle się poczułem. Miałem gorączkę, dreszcze i bolała mnie głowa. Na początku myślałem, że to normalne osłabienie, bo raz w roku coś takiego mnie rozkłada na dzień, góra dwa. Ale zastanawiające było to, że dosłownie ścięło mnie z nóg i po tym, jak termometr pokazał prawie 39 stopni gorączki, moja narzeczona Kinga postanowiła zabrać mnie na test. Pojechaliśmy tam samochodem, pobrali nam próbki i wróciliśmy do domu. Telefon od lekarza o pozytywnym wyniku dostałem dopiero tydzień później, jak w zasadzie… było po wszystkim – powiedział napastnik dla “Polskiej Agencji Prasowej”.

27-letni snajper trafił do Philadelphi Union we wrześniu 2018 roku. W Major League Soccer zdobył piętnaście bramek w 28 spotkaniach. – Brałem tabletki na ból głowy i cały czas walczyłem z gorączką. Najgorzej było w nocy, bo dręczyły mnie jakieś koszmary. Przez dwa tygodnie nie robiłem dosłownie nic. Potem zacząłem ćwiczyć w domu, ale wciąż szybko się męczyłem. Czułem, że coś siedzi mi w płucach. Stopniowo było lepiej, ale dopiero po miesiącu czułem się tak, jak przed chorobą – opowiada Przybyłko.

MLS została przerwana po zaledwie dwóch seriach gier. Warto wspomnieć, że Stany Zjednoczone są najbardziej dotkniętym państwem przez Covid-19 na globie. – Z tego co wynika z naszych rozmów z klubem i ligą w planie jest rozegranie jak największej liczby spotkań. To może oznaczać wydłużenie sezonu i rozegranie finału MLS Cup w grudniu lub jeszcze później. Na razie liga szuka różnych rozwiązań, a jednym z nich może być turniej pomiędzy kilkoma zespołami gdzieś na neutralnym terenie. Ale niezależnie od ostatecznej decyzji nie mogę się doczekać powrotu na boisko i gry dla klubu, z którym niedawno podpisałem nowy kontrakt – uważa piłkarz.

źródło: pap.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.