PKO BP Ekstraklasa: Status quo na dole tabeli. Podział punktów w Łęcznej

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

W ostatnim meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Łęczna zremisował u siebie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 1:1 (1:0). Podział punktów skomplikował i tak już trudną walkę obu ekip o pozostanie w elicie.

Pierwsze minuty w wykonaniu obu zespołów należały do tych spokojniejszych. W efekcie zarówno pod bramką Macieja Gostomskiego, jak i Tomasza Loski nie działo się praktycznie nic ciekawego.

Przyjezdni największe zagrożenie w polu karnym przeciwnika tworzyli po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Z silnymi, ale niezbyt precyzyjnymi centrami Termaliki dobrze sobie radził Gostomski, który neutralizował zagrożenie.

Drużyna Radosława Latala pod koniec pierwszego kwadransa na dobre zaadaptowała się na połowie gospodarzy. W 13. minucie piłka po dość przypadkowym uderzeniu Tomasa Poznara trafiła w słupek.

Bardziej niż strata ewentualnego gola Górników zabolała kontuzja Daniela Dziwniela. Uraz okazał się na tyle poważny, że piłkarz nie był w stanie kontynuować gry. W 17. minucie lewego obrońcę zmienił Ruben Lobato.

W kolejnych fragmentach gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Termalika naciskała, próbowała swoich sił w ofensywie, ale nie potrafiła sfinalizować kreowanych akcji.

W 36. minucie gospodarze dość niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Bramkę dla Górnika zdobył Janusz Gol. Defensywny pomocnik wykorzystał wolną przestrzeń przed polem karnym przeciwnika i mocnym strzałem znalazł drogę do bramki. Dla ośmiokrotnego reprezentanta Polski to 4 gol w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

W ostatnich minutach pierwszej połowy goście mogli, a nawet powinni doprowadzić do wyrównania. Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Artem Putivtsev, który strzałem głową ustrzelił poprzeczkę.

Druga połowa pełna emocji

W 50. minucie przyjezdni dopięli swego. Gola na 1:1 zdobył Piotr Wlazło. Były piłkarz m.in. Wisły Płock wykorzystał zamieszanie przed polem karnym gospodarzy i precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki doprowadził do wyrównania.

W następnych minutach widowisko zdecydowanie się wyrównało, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Piłkarze Termaliki rozochoceni golem coraz częściej próbowali uderzeń zza pola karnego. Strzał rezerwowego Samuela Stefanika z okolic 20. metra minimalnie minął poprzeczkę bramki Gostomskiego.

Po fragmencie spokojnej gry ze strony obu zespołów Górnik mógł wyjść na prowadzenie. Szybką kontrę gospodarzy niecelnym strzałem z prawej strony pola karnego sfinalizował Jason Lokilo.

Do końca meczu kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Jana Pawła II nie oglądali już bramek i mecz zakończył się remisem 1:1.

09.05.2022 r., 32. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Górniczego Klubu Sportowego w Łęcznej

Górnik Łęczna – Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)

36. Gol – 50. Wlazło

Górnik Łęczna: Gostomski – de Amo II, Gerson, Szcześniak, Dziwniel (20. Lobato) – Serrano (81. Drewniak), Gol, Mi. Mak (60. Krykun), Eyenga-Lokilo (81. Kalinkowski) – Gąska (60. Wędrychowski), Banaszak

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Hybš, Grzybek, Putiwcew (58. Bonecki), Ambrosiewicz (46. Stefanik) – Kocyła (77. Śpiewak), Dombrovskyi, Hubínek (46. Radwański), Mešanović (46. Wlazło) – Poznar, Biedrzycki

Żółte kartki: 75. Gąska (LCZ) – 41. Hybš (BRK), 45+6. Kocyła (BRK), 59. Radwański (BRK), 65. Bonecki (BRK), 84. Stefanik (BRK)

Sędzia: Sebastian Jarzębak