PKO BP Ekstraklasa: Pogoń Szczecin rozbiła Radomiaka Radom, popis Kamila Grosickiego

Grosicki

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Koszmarnie rozpoczęli wiosnę piłkarze Radomiaka Radom, którzy ponieśli kolejną porażkę, tym razem z Pogonią Szczecin (0:4) na inaugurację 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Podopieczni Macieja Kędziorka zamierzali się podnieść po laniu z Cracovią (0:6) w poprzedniej serii gier. Nie zapowiadało się łatwo, bowiem aż czterech zawodników pauzowała – Leonardo Rocha, Christos Donis, Michał Kaput i Luizao. Tymczasem Portowcy pokonali dotychczasowych liderów tabeli, a więc Śląsk (1:0) we Wrocławiu, choć więcej pochwało za styl popłynęło do gospodarzy.

Już nie pamiętam ile razy tu siedziałem i mówiłem o meczach wyjazdowych, w których totalnie dominowaliśmy przez pełne 90 minut, stwarzaliśmy mnóstwo okazji, a potem i tak przegrywaliśmy. To był najwyższy czas, aby szczęście wreszcie się do nas uśmiechnęło  – mówił Jens Gustafsson.

– Jesteśmy mocni. Teraz naszym wyzwaniem jest to, by nie określało nas jedno zwycięstwo. Podejście i zwyciężanie w każdym kolejnym meczu definiuje zwycięzcę. Musimy teraz pokazać, że to zwycięstwo we Wrocławiu było na poważnie – kontynuował Szwed.

Pierwsza groźniejszą sytuację stworzyli goście. W 16. minucie Rafał Kurzawa zagrał do Adriana Przyborka, ale Gabriel Kobylak stanął na wysokości zadania. W 27. minucie Kamil Grosicki dziesiątą asystę w sezonie zaliczył przy golu Fredrika Ulvestada i Portowcy udokumentowali przewagę. W 31. minucie arbiter pokazał czerwoną kartkę Kobylakowi, który kolanem uderzył w szczękę Efthymiosa Koulourisa i dodatkowo Paweł Malec podyktował rzut karny dla gości. Kapitan zespołu Grosicki zdołał pokonać z jedenastu metrów Filipa Majchowicza. Szczecinianie podwyższyli jeszcze na 3:0, kiedy z bliska trafił Ulvestad, dobijając strzał Koulourisa. P

o przerwie goście dalej naciskali na grających w osłabieniu rywali, a wynik w pierwszej minucie doliczonego czasu gry ustalił 18-letni debiutant – Patryk Paryzek. Pogoń wskoczyła na trzecie miejsce i dokładnie za tydzień podejmie ŁKS Łódź (20:30). Natomiast Radomiak wybierze się do Warty Poznań.

16.02.2024, 21. kolejka PKO BP Ekstraklasa, Stadion im. Braci Czachorów, Widzów: 7 128

Radomiak Radom – Pogoń Szczecin 0:4 (0:3)

Fredrik Ulvestad 27′, 43′ Kamil Grosicki 35′ (k), Patryk Paryzek 90+1′

Radomiak: Kobylak – Grzesik (Jakubik 62′), Rossi, Vusković, Abramowicz – Jordao, Vagner (Majchrowicz 34′), Machado (Leandro 62′), Wolski (Matos 62′), Semedo – Jardel (Snopczyński 74′)

Pogoń: Cojocaru – Wahlqvist, Zech (Lisowski 82′), Malec, Koutris – Ulvestad (Gorgon 62′), Kurzawa, Przyborek, Biczachczjan (Wędrychowski 73′), Grosicki (Korczakowski 82′) – Koulouris (Paryzek 82′)

Żółte kartki: Leandro – Ulvestad, Biczachczjan

Czerwona kartka: Gabriel Kobylak 31′

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)