Pavels Stainbors najlepszym piłkarzem na Łotwie

Pavels Steinbors (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell

Portal “Sportacentrs.com” wybrał bramkarza Jagielonii Białystok – Pavelsa Steinborsa – na najlepszego piłkarza 2020 roku na Łotwie. Jest to drugie takie wyróżnienie dla 35-letniego bramkarza.

Golkiper Żółto-Czerwonych zdobył nagrodę najlepszego łotewskiego piłkarza. Tytuł został mu przyznany przez dziennikarzy największego sportowego portalu na Łotwie – “Sportacentrs.com”. Bramkarz wygrał plebiscyt pokonując znajdującego się na drugim miejscu Vladislava Gutkovskiego 26 punktami.

 – Również w tym roku Steinbors triumfował i tym razem jego przewaga nad najbliższym Vladislavem Gutkovskim była mniejsza – tylko 26 punktów, ale w ujęciu procentowym ta sama przewaga 16%. Co ciekawe, napastnik zajął lepsze pierwsze miejsce w ankietach, ale jak sugeruje pozycja bramkarza, Steinbors był ogólnie bardziej stabilny, a ogromna liczba drugich miejsc przeważyła w kocowej klasyfikacji na korzyść Pavla – podaje “Sportacentrs.com”.

Steinbors już drugi raz pod rząd otrzymał miano najlepszego piłkarza Łotwy. W zeszłym roku bramkarz wygrał ten plebiscyt, reprezentując barwy Arki Gdyni. Obecnie 35-latek jest podstawowym golkiperem Jagielonii Białystok. Łotysz do ekipy “Żółto-Czerwonych” dołączył w sierpniu tego roku. Na czternaście możliwych spotkań szesnastokrotny reprezentant Łotwy rozegrał w tym sezonie jedynie osiem meczów, w których łącznie wpuścił dwanaście bramek.

Steinbors jest już doświadczonym zawodnikiem Ekstraklasy. Pierwszy raz na polskich boiskach pojawił się w lipcu 2016 roku, kiedy dołączył do drużyny Arki Gdyni. Od tego czasu rozegrał już 178 spotkań na najwyższym ligowym stopniu w Polsce, 41 razy zachowując czyste konto.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *