Eliminacje MŚ: Wysoka wygrana Turcji. Niespodzianka w Oslo

Dużych emocji dostarczyły kibicom dwa spotkania grupy G rozgrywane o godzinie 18:00. Turcja, zgodnie z oczekiwaniami, pewnie pokonała outsidera grupy Gibraltar aż 6:0. Norwegia niespodziewanie zaś straciła punkty z Łotwą.

Reprezentacja Turcji szybko wyszła na prowadzenie po uderzeniu Kerema Aktürkoğlu już w 11. minucie gry. Napastnik Galatasaray mocnym strzałem z pola karnego sfinalizował koronkową akcję swojego zespołu. W 38. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Halila Dervisoglu. 180 sekund później ten sam zawodnik wykorzystał dośrodkowanie Buraka Yilmaza z prawej strony boiska i strzałem z bliskiej odległości zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Na 25. minut przed końcem regulaminowego czasu gry kolejnego gola dla Turcji strzelił Merih Demiral, którego nie zdołał upilnować żaden z defensorów gości. W końcowej fazie meczu na listę strzelców wpisali się jeszcze Serdar Dursun i Mert Muldur, a Turcja finalnie pokonała czerwoną latarnię grupy aż 6:0.

W równolegle rozgrywanym meczu tej grupy faworyzowana Norwegia niespodziewanie zremisowała bezbramkowo z Łotwą. 89. minut w tym spotkaniu rozegrał napastnik Rakowa Częstochowa, Vladislavs Gutkovskis.

Turcja z 18. punktami na koncie zajmuje 2. miejsce w stawce, uprawniające do gry w barażach. Tyle samo oczek uzbierała trzecia Norwegia, która jednak przegrywa ze względu na bilans bramkowy.

W ostatniej kolejce Turcy zagrają u siebie z Czarnogórą, a Norwedzy wybiorą się do Rotterdamu na stracie z Holandią. Oba mecze zaplanowano na wtorek, 16 listopada na godzinę 20:45.