Premier League: niezadowalający remis na Stamford Bridge

W drugim meczu 16. kolejki Premier League, Chelsea zremisowała z Aston Villą, 1:1.

Niestety dla widowiska była to dość jednostronna połowa. Chelsea rozpoczęła ją bardzo niemrawo, ale z każdą minutą coraz bardziej się rozkręcała. Wyjątkowo aktywnym zawodnikiem był Pulisić, ale jego chęć pokazania swoich umiejętności nie zawsze przynosiła pozytywny skutek. W 11. minucie Amerykanin obiecująco wszedł w pole karne, oddał bardzo mocne uderzenie, ale trafił tylko w boczną siatkę. Skrzydłowy miał także swoją szansę zaledwie chwilę później, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce, po zamieszaniu w polu karnym  Jak kończyć akcje, młodszemu koledze pokazał w 34. minucie Olivier Giroud. Francuz w swoim stylu uderzył piłkę głową, po świetnym podaniu i Chilwella. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem The Blues.

W drugiej połowie Aston Villa wiedziała, że jeśli zależy jej na zatrzymaniu Chelsea, to trzeba zacząć grać o wiele lepiej. Piłkarze The Villans wzięli sobie to do serca i zaledwie chwilę po przerwie Anwar El Ghazi dołożył nogę do pięknego dośrodkowania Casha. Ten, kto oglądał mecz Crystal Palace z Leicester mógł odnieść deja vu, ponieważ gol zdobyty przez holenderskiego zawodnika Aston Villi bliźniaczo przypominał dzisiejsze trafienie Zahy. Chelsea ruszyła do ataku. Piłkarzom Lamparda udało się nawet zdobyć drugie trafienie, ale sędzia odgwizdał spalonego. Aston Villa próbowała również zadać cios na wagę zwycięstwa. W 69. minucie McGinn uderzył z bardzo daleka, piłka była bardzo mocna, wydawało się, że rozerwie siatkę. Niestety uderzyła tylko w poprzeczkę. Kolejna szansa nadeszła dopiero w doliczonym czasie gry. Znów aktywny był Chilwell, Anglik pokazał się w polu karnym. Przymierzył z woleja, ale jego uderzenie minęło bramkę! Mecz zakończył się remisem, który z pewnością nie zadowoli żadnej z obu stron.