Oko na rodaka: Świąteczny gol Adriana Cieślewicza

Na Wyspach Brytyjskich, a także w Belgii i we Włoszech tradycyjnie w drugi dzień świąt rozgrywana jest kolejka ligowa. W tym roku byliśmy świadkami tylko jednego gola polskiego zawodnika – Adriana Cieślewicza. Dodatkowo, kolejną asystę zanotował Patryk Dziczek.

Adrian Cieślewicz zadbał o to, by na koniec roku podreperować swoje konto bramkowe. Dzisiejsza bramka w wygranym 5:0 meczu z Cefn Druids była jego siódmą w trwającym sezonie walijskiej ekstraklasy. Jego The New Saints FC jest na jak najlepszej drodze to tego, by po raz kolejny sięgnąć po kolejne mistrzostwo kraju – po 19 rozegranych spotkaniach mają na koncie 41 punktów i są liderami.

Po ogromnych problemach na początku swojej włoskiej przygody, coraz lepiej poczyna sobie Patryk Dziczek. Wypożyczony z Lazio do drugoligowej Salernitany pomocnik w dzisiejszym spotkaniu z Pordenone (z którym w połowie grudnia kontrakt rozwiązał polski bramkarz Jan Jurczak) zanotował kolejną asystę. Dziczek, który podobnie jak Paweł Jaroszyński zagrał cały mecz, asystował przy czwartej bramce dla swojego zespołu autorstwa Sofiana Kiyine.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Chelsea.

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Arsenalem.

Łukasz Fabiański (West Ham United FC – Premier League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Crystal Palace.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Cardiff City.

Krystian Bielik (Derby County FC – Championship) – zmieniony w 44. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Wigan Athletic. Dostał żółtą kartkę.

Mateusz Bogusz (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Preston.

Kamil Grabara (Huddersfield Town AFC – Championship) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 ligowym meczu z Middlesbrough.

Kamil Grosicki (Hull City – Championhsip) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Notthingham Forest.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – 90 minut i źółta kartka w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Preston.

Kamil Miazek (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Preston.

Belgia

Rafał Pietrzak (Royal Excel Mouscron – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Mechelen.

Jakub Piotrowski (KRC Genk – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Eupen.

Irlandia Północna

Łukasz Adamczyk (Ballyclare Comrades FC – druga liga) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Newry City.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – 90 minut i gol w wygranym 5:0 ligowym meczu z Cefn Druids.

Włochy

Patryk Dziczek (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut i asysta w wygranym 4:0 ligowym meczu z Pordenone.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut w wygranym 4:0 ligowym meczu z Pordenone.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Crotone.