Oko na rodaka: Gole Grosickiego i Glika. Asysty Lewandowskiego i Soboty

Kamil Grosicki / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Kamil Grosicki strzelił swojego szóstego gola w barwach Hull City w tym sezonie Championship, a także zanotował asystę. Dodatkowo w samej końcówce wygranego przez Monaco 5:1 meczu z Lille do siatki trafił Kamil Glik. Prócz niego, asysty zaliczyli Robert Lewandowski i Waldemar Sobota.

Świetny mecz w barwach Hull City zanotował Kamil Grosicki. Reprezentant Polski w ligowym starciu z Birmingham City najpierw zaliczył asystę przy trafieniu Toma Eavesa, a w drugiej połowie sam strzelił gola na 2:0. Ostatecznie jego zespół wygrał 3:0, a “Grosika” zmieniono w 81. minucie. Dzisiejsze trafienie było jego szóstym w tym sezonie w 23 meczu w lidze.

Kamil Glik otworzył licznik strzelecki w tym sezonie. W wysoko wygranym starciu z Lille polski defensor strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie. Po raz ostatni Kamil do bramki rywali w barwach Monaco trafił 27 października 2018 roku.

Reszta ciekawych rzeczy wydarzyła się w Niemczech. Asysty w meczach swoich drużyn zanotowali Robert Lewandowski oraz Waldemar Sobota. Zarówno Bayern, jak i Sankt Pauli wygrali swoje spotkania.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z Aston Villą.

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Burnley.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Barnsley.

Krystian Bielik (Derby County FC – Championship) – 70 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Reading.

Mateusz Bogusz (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na przegranym 1:2 ligowy mecz z Fulham.

Kamil Grabara (Huddersfield Town AFC – Championship) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Nottingham Forest.

Kamil Grosicki (Hull City – Championship) – gol i asysta w wygranym 3:0 ligowym meczu z Birmingham City. Grał do 81. minuty.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 1:2 ligowym meczu z Fulham.

Kamil Miazek (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na przegranym 1:2 ligowy mecz z Fulham.

Belgia

Rafał Pietrzak (Royal Excel Mouscron – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z RC Sporting Charleroi.

Cypr

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z APOEL-em Nikozja.

Francja

Marcin Bułka (Paris Saint-Germain – Ligue 1) – poza kadrą meczową na wygrany 4:1 ligowy mecz z Amiens.

Kamil Glik (AS Monaco FC – Ligue 1) – 90 minut w wygranym 4:1 ligowym meczu z Lille.

Rafał Kurzawa (Amiens SC – Ligue 1) – poza kadrą meczową na przegrany 1:4 ligowy mecz z PSG.

Hiszpania

Grzegorz Kleemann (Yeclano Deportivo – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z FC Cartagena.

Krzysztof Sendorek (CD Izarra – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 2:6 z Unionistas de Salamanca CF.

Holandia

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Heraclesem Almelo.

Irlandia Północna

Łukasz Adamczyk (Ballyclare Comrades FC – druga liga) – wszedł na boisko w 70. minucie przegranego 0:3 ligowego meczu z Harland & Wolff Welders FC.

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders FC – druga liga) – 90 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Ballyclare Comrades FC.

Niemcy

Robert Lewandowski (Bayern München – Bundesliga) – 90 minut i asysta w wygranym 2:0 ligowym meczu z Wolfsburgiem.

Adrian Stanilewicz (TSV Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Mainz.

Jakub Bednarczyk (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Arminią Bielefeld.

Marcin Kamiński (VfB Stuttgart – 2. Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Hannoverem 96.

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – 90 minut i asysta w wygranym 3:0 ligowym meczu z Arminią Bielefeld.

Martin Kobylański (Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z Magdeburgiem.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z FSV Zwickau.

Portugalia

Paweł Kieszek (Rio Ave FC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:1 w Pucharze Portugalii z Gil Vicente FC.

Tomasz Kucz (Vitória SC Guimarães – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na mecz Pucharu Portugalii z SC Covilhã.

Turcja

Paweł Olkowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:3 z Kasımpaşą.

Bartłomiej Pawłowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 82. minucie wygranego 4:3 ligowego meczu z Kasımpaşą.

Walia

Arkadiusz Piskorski (Rhyl FC – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Llandudno FC.

Włochy

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Torino.

Filip Jagiełło (Genoa – Serie A) – 62 minuty w przegranym 0:4 ligowym meczu z Interem.

Arkadiusz Reca (SPAL 2013 – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Torino.

Bartosz Salamon (SPAL 2013 – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Torino.

Łukasz Teodorczyk (Udinese – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Cagliari.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Udinese.

Patryk Dziczek (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Empoli.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie B) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Empoli.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Benevento.