PKO Ekstraklasa: Udany koniec rundy dla Górnika

PKO BP Ekstraklasa, oficjalna piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Jagiellonię Białystok 3:0. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Igor Angulo, swoje trafienie dołożył także Jesús Jiménez.

Mecz pomiędzy Górnikiem a Jagiellonią był bardzo ważny dla obu drużyn. Zabrzanie chcieli wygrać bo to pozwoliłoby im wydostać się z miejsca spadkowego i zakończyć rundę jesienną dwunastym miejscu. Zwycistwo było także celem Jagiellonii, trzy punkty dziś zapewniłyby miejsce w pierwszej ósemce.

Mecz kapitalnie rozpoczął się dla Zabrzan, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Jesús Jiménez wyszedł sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim, podciął nad nim piłkę, ale trafił w słupek, na szczęście dla Górnika do piłki dopadł Igor Angulo i z pomocą obrońcy trafił do siatki. Do remisu mógł doprowadzić Taras Romanczuk, pomocnik zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, lecz dobrze interweniował Martin Chudý. W 20. minucie Jagiellonia otrzymała rzut karny po dużej kontrowersji. Zdaniem sędziego Przemysław Wiśniewski faulował Bartosza Bidę, analiza VAR podtrzymała decyzję sędziego. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Jesús Imaz, jednak uderzył obok bramki. W końcówce pierwszej połowy prowadzenie gospodarzy mógł podwyższyć Angulo, ale Sandomierski kapitalnie interweniował. Do przerwy Górnik wygrywał z Jagiellonią 1:0.

Na początku drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić Tomáš Přikryl, ale świetnie po jego strzale interweniował Chudý.  Niewykorzystana okazja zemściła się na Jagiellonii w 59. minucie. Uderzenie Angulo została zablokowane przez Martina Pospíšila, futbolówka szczęśliwie trafiła pod nogi Jiméneza, a ten trafił do pustej bramki. W 65. minucie startę Jagiellonii mógł zmniejszyć Juan Cámara, który strzelał z kilku metrów, lecz po raz kolejny fenomenalnie interweniował bramkarz Górnika. Chwilę później Jagiellonia otrzymała dziś drugi rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Taras Romanczuk, lecz nogami kapitalnie interweniował Chudý. Jagiellonia po zmarnowanym rzucie karnym podłamała się i już nie stwarzała okazji. Mecz został zabity przez Górnik, który w końowych minutach zdobył trzecią bramkę, Daniel Ściślak dośrodkował w szesnastkę, tam w słupek trafił Jiménez, futbolówka trafiła do Angulo, a ten wpakował ją do pustej bramki. Ostatecznie Górnik wygrał z Jagiellonią 3:0.

Jagiellonia miała więcej z gry w tym meczu, ale była nieskuteczną bądź Górnika kilka razy ratował Martin Chudý, Górnik wychodził z zabójczymi kontratakami i co najważniejsze, nie marnował ich.