Oko na rodaka: Gol i kontuzja Grzegorza Krychowiaka. Zespół Piotra Grzelczaka spadł z ligi

Grzegorz Krychowiak

facebook.com/premierliga

Niedziela upłynęła pod znakiem kolejnej bramki Grzegorza Krychowiaka w rosyjskiej ekstraklasie. Niestety Krychowiak oraz Maciej Rybus doznali kontuzji, przez co ich udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski jest pod znakiem zapytania. W dalekim Kazachstanie przypieczętowany został los zespołu Piotra Grzelczaka, który spadł z ligi.

Trzeba przyznać, że polski duet w Łokomotiwie Moskwa narobił dzisiaj sporego zamieszania. Zaczęło się jeszcze na rozgrzewce, gdy awizowany do gry w pierwszym składzie Maciej Rybus doznał urazu, przez co wypadł z kadry meczowej swojego zespołu. W 41. minucie spotkania Grzegorz Krychowiak strzelił bramkę w starciu z Krasnodarem. Po bardzo mocnym strzale z rzutu wolnego futbolówka odbiła się od poprzeczki, a środkowy pomocnik reprezentacji Polski z bliska skierował ją do pustej bramki, strzelając tym samym swojego szóstego ligowego gola. Niestety, trzy minuty później po zderzeniu się z Arim doznał urazu przez co został zmieniony w przerwie.

Nadeszło nieuniknione. FK Atyrau z Piotrem Grzelczakiem w składzie, mimo dobrej postawy w końcówce rozgrywek, nie zdołał utrzymać się w kazachskiej ekstraklasie. W ostatnim spotkaniu Atyrau musiał pokonać Kajrata Ałmaty, liczyć na porażkę Tarazu z Ordabasami Szymkent i dodatkowo odrobić trzy bramki straty – spełnienie tych trzech warunków pozwoliłoby na grę w barażach o utrzymanie. Cały misterny plan się zawalił już przy pierwszym warunku. Kajrat wygrał na swoim boisku 2:1. Grzelczak zagrał cały mecz, dostał żółtą kartkę. W drużynie gospodarzy, która przypieczętowała mistrzostwo kraju, cały mecz na ławce spędził Konrad Wrzesiński.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Belgia

Jakub Piotrowski (KRC Genk – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z KAA Gent.

Bułgaria

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Witoszą Bistrica.

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Witoszą Bistrica.

Chorwacja

Damian Kądzior (GNK Dinamo Zagrzeb – Ekstraklasa) – 68 minut i żółta kartka w wygranym 5:0 ligowym meczu z Rijeką.

Cypr

Mateusz Szczepaniak (Énossis Néon Paralimníou – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Pafos.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Esbjergiem.

Francja

Rafał Kurzawa (Amiens SC – Ligue 1) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz ze Stade Rennes.

Grecja

Sebastian Chruściel (Paniónios GSS – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Xanthi.

Hiszpania

Grzegorz Kleemann (Yeclano Deportivo – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:0 z RB Linense.

Krzysztof Sendorek (CD Izarra  – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:1 z Arenas Club.

Japonia

Jakub Słowik (Vegalta Sendai – J-League, Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Shimizu S-Pulse.

Kazachstan

Piotr Grzelczak (FK Atyrau – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Kajratem Ałmaty. Jego drużyna spadła z ligi.

Konrad Wrzesiński (Kajrat Ałmaty – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z FK Atyrau.

Niemcy

Adrian Stanilewicz (TSV Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:0 z Wolfsburgiem.

Marcel Zylla (FC Bayern München II – 3. Liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Magdeburgiem.

Portugalia

Tomasz Kucz (Vitória SC Guimarães – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz ze Sportingiem Braga.

Rosja

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – strzelił gola w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Krasnodarem. Zszedł z boiska w przerwie z powodu kontuzji.

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – wstępnie awizowany do gry w pierwszym składzie. Na rozgrzewce doznał kontuzji i nie wystąpił w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Krasnodarem.

Turcja

Radosław Murawski (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Beşiktaşem.

Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Başakşehirem.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Beşiktaşem.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Szachtarem.

Włochy

Bartłomiej Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Atalantą.

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut i żółta kartka w bezbramkowo zremisowanym meczu z Udinese.

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – 90 minut w przegranym 2:5 ligowym meczu z Cagliari.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Atalantą.

Krzysztof Piątek (AC Milan – Serie A) – 66 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Juventusem.

Arkadiusz Reca (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut i żółta kartka w bezbramkowo zremisowanym meczu z Udinese.

Bartosz Salamon (SPAL 2013 – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Udinese.

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z AC Milan.

Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio – Serie A) – wszedł na boisko w 85. minucie bezbramkowo zremisowanego ligowego meczu ze SPAL.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 5:2 z Fiorentiną.

Szymon Żurkowski (ACF Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 2:5 z Cagliari.

Patryk Dziczek (US Salernitana 1919 – Serie B) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Cremonese.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Cremonese.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Chievo.

Tomasz Kupisz (SSC Bari – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:0 z Bisceglie.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:3 z AC Picerno.

Davide Mastaj (Carpi FC 1909 – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Arzignano Valchiampo.