Dybala zapewnia zwycięstwo Juventusu nad Milanem

juventus.com

W hicie 12. kolejki Serie A Juventus po bramce Paulo Dybali pokonał na własnym boisku AC Milan 1:0.

Podsumowując pierwszą połowę trzeba się dobrze zastanowić nad tym ile mieliśmy tak naprawdę okazji do zdobycia bramki. Po stronie Juventusu zaledwie jedna Gonzalo Higuaina, ale Donnarumma był dobrze ustawiony do strzału Argentyńczyka. Zaskakuje pozytywnie Milan, który wygląda dobrze i stwarza sobie sytuacje do zdobycia bramki i gdyby nie Szczęsny to z pewnością prowadziliby do przerwy. Pierwsza kapitalna interwencja Polaka miała miejsce po strzale głową Paquety z okolic 11 metra, był to na tyle groźny strzał, że bramkarz Juventusu musiał się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, aby przenieść to uderzenie nad poprzeczką. Druga sytuacja miała miejsce w końcówce pierwszej połowy i ponownie Piątek próbował pokonać naszego bramkarza, tym razem również lepszy okazał się Szczęsny.

Druga połowa była dążeniem jednej i drugiej drużyny do zdobycia bramki. Ze strony Milanu najczęściej bramce Szczęsnego zagrażał Calhanoglu i nasz bramkarz musiał się czasami natrudzić, aby te uderzenie nie trafiły do bramki. Juventus również próbował przechylić zwycięstwo na swoją korzyść i to się udało w 77. minucie, kiedy to zawodnicy Juve zagrali przed polem karnym, następnie Dybala minął obrońcę Milanu i uderzył w boczną siatkę nie dając szans Donnarummie.

10 listopada 2019, 12. kolejka Serie A, Allianz Stadium (Turyn)

Juventus – AC Milan 1:0 (0:0)

Juventus: Szczęsny – Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro – Matuidi (70′ Rabiot), Pjanić, Bentancur, Bernardeschi (61′ Costa) – Higuain, Ronaldo (55′ Dybala)

AC Milan: Donnarumma – Conti, Duarte, Romagnoli, Hernandez – Paqueta (85′ Rebić), Bennacer, Krunić (61′ Bonaventura) – Suso, Piątek (66′ Leao), Calhanoglu

żółte kartki: CuadradoKrunić, Bennacer, Hernandez, Calhanoglu, Suso

sędzia: Fabio Maresca