Oko na rodaka: Asysta Adriana Mierzejewskiego. Jakub Ojrzyński zadebiutował w nowym klubie

Adrian Mierzejewski

Weekend rozpoczynamy drugą w tym sezonie asystą Adriana Mierzejewskiego w spotkaniu z jego byłym zespołem. W Walii debiut w nowym klubie zanotował wypożyczony z Liverpoolu Jakub Ojrzyński.

Adrian Mierzejewski wyszedł w pierwszym składzie na mecz z zespołem, w którym rozpoczynał swoją chińską przygodę – Changchun Yatai. Na murawie Polak jednak nie uznawał jakichkolwiek sentymentów i już w 7. minucie spotkania zaliczył asystę przy trafieniu Chorwacja Mateja Jonjicia. Były reprezentant Polski dotychczas w tym sezonie zagrał w dziesięciu spotkaniach i zanotował dwie bramki oraz dwie asysty. Jego Shanghai Shenhua po dwóch golach Juniora Negao w końcówce przegrał 1:2 i plasuje się obecnie na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli. Mierzejewski natomiast został zmieniony w 58. minucie.

Jakub Ojrzyński w poprzednim sezonie został włączony do kadry pierwszego zespołu Liverpoolu i zasiadł na ławce w spotkaniu Premier League z Sheffield United. 18-letni bramkarz ostatnio związał się z The Reeds długoterminowym kontraktem, a jego kolejnym etapem rozwoju jest wypożyczenie do klubu, w którym rozpocznie seniorską karierę. Ojrzyński trafił do walijskiego Caernarfon Town FC, który poprzedni sezon zakończył na szóstej pozycji. Polak zadebiutował już przy pierwszej możliwej okazji, rozgrywając pełne 90 minut w wygranym 3:0 meczu 1/16 finału Pucharu Ligi z drugoligowym Ruthin Town FC. Miejmy nadzieję, że udany początek będzie zwiastował sezon pełen gry, który da juniorskiemu reprezentantowi Polski bezcenne doświadczenie.

Podsumowanie występów polskich zawodników (6 sierpnia)

Chiny

Adrian Mierzejewski (Shanghai Shenhua – Ekstraklasa) – 58 minut i asysta w przegranym 1:2 ligowym meczu z Changchun Yatai.

Francja

Radosław Majecki (AS Monaco FC – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z FC Nantes.

Islandia

Jakub Florczyk (UMF Afturelding – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Þór Akureyri.

Maciej Majewski (Grindavík – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Vestri.

Niemcy

Adrian Stanilewicz (SV Darmstadt 98 – 2. Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 4:5 w rzutach karnych z TSV 1860 München w I rundzie Pucharu Niemiec. Po 120 minutach był remis 1:1.

Rosja

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z FK Ufa.

Stany Zjednoczone

Dariusz Formella (Sacramento Republic FC – USL – drugi poziom rozgrywkowy) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Tacoma Defiance.

Walia

Jakub Ojrzyński (Caernarfon Town FC – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 3:0 meczu 1/16 finału Pucharu Ligi z Ruthin Town FC.