Oficjalnie: Yaya Toure okazuje skruchę. List otwarty Iworyjczyka

timeslive.co.za

Nieciekawe położenie Yayi Toure w Manchesterze City, od momentu przyjścia Pepa Guardioli, zmusiło Iworyjczyka do wytłumaczenia się za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych ze swojej sytuacji. Iworyjczyk wierzy, że to pomoże mu wrócić do zespołu.

33-letni pomocnik został odsunięty przez nowego menedżera “The Citizens” Pepa Guardiolę po tym, jak światło dzienne ujrzały niepochlebne wypowiedzi jego agenta – Dimitriego Seluka. Zarzucał on Hiszpanowi złe traktowanie swoich piłkarzy, brak kontaktu z nimi i egocentryzm. Jedyny mecz pod wodzą 45-letniego menedżera Toure rozegrał w ramach IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów przeciwko Steaule Bukareszt. Związany od 2010 roku z Manchesterem piłkarz postanowił naprawić sytuację poprzez komunikat, wydany do opinii publicznej. Oto jego treść:

„W imieniu swoim i moich reprezentantów chciałbym przeprosić osoby zarządzające i pracujące na sukces klubu za niezgodności, które miały niedawno miejsce. To, co zostało powiedziane nie przekazuje moich odczuć co do klubu. Całemu Manchesterowi życzę jak najlepiej i mam do niego ogromny szacunek. Jestem niesamowicie dumny, że mogłem się tutaj znaleźć i odegrać ważną rolę w budowaniu marki tego klubu i zdobyć w nim znaczące trofea. Wierzę, że mogę nadal pomagać City. Piłka jest całym moim życiem. Lubię dawać radość kibicom. Chciałbym im również podziękować za wszystkie wiadomości ze wsparciem w tym trudnym dla mnie okresie. To wiele znaczy dla mnie i mojej rodziny”  –
napisał za pośrednictwem mediów Toure.

Czy to wystarczy, aby został przywrócony do składu przez hiszpańskiego menedżera? Czas pokaże. Guardiola dopomina się przede wszystkim przeprosin od jego agenta, a te jeszcze nie nadeszły. Od tego może zależeć jego przyszłość, więc reprezentującemu go Selukowi powinno zależeć na dobrze swojego podopiecznego.

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *