Oficjalnie: Kacper Urbański przenosi się do Bolonii

lechia.pl

Lechia Gdańsk poinformowała, iż 16-letni Kacper Urbański związał się z Bolonią.

Kacper Urbański został wypożyczony do Bolonii na pół roku z obowiązkiem transferu definitywnego po zakończeniu tego okresu. Transfer zawodnika z rocznika 2004 do zespołu Serie A potwierdza tylko wysoki poziom szkolenia w Akademii Lechii Gdańsk oraz rozsądne wprowadzanie młodych zawodników do pierwszego zespołu.

– Cieszę się, że szybko wyłowiliśmy Kacpra z akademii, dzięki czemu od ponad roku wdrażał się do dorosłej piłki w pierwszym zespole. Zainteresowanie skautów innych klubów było więc tylko kwestią czasu. Namawiałem jego rodziców, żeby jeszcze u nas został. To jednak w pełni przemyślana rodzinna decyzja, nie chcemy nikogo blokować w dalszym rozwoju – podsumował Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.

Kacper Urbański jest wychowankiem Lechii Gdańsk i wpisał się do historii jako najmłodszy debiutant w Ekstraklasie w XXI wieku oraz w historii Lechii Gdańsk w ogóle. Rozgrywając swój pierwszy mecz na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Kacper miał 15 lat i 105 dni.

Zainteresowanie zagranicznych klubów zawodnikiem Lechii nie słabło od długiego czasu. Ostatecznie Kacper i jego rodzice zdecydowali się na przenosiny do włoskiej Bolonii, gdzie trenerem pierwszego zespołu jest słynący ze stawiania na młodych zawodników Serb Siniša Mihajlović. Do Włoch zawodnik przenosi się z całą rodziną.

źródło: lechia.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *