Oficjalnie: Bilbao straciło prawo do organizacji meczów Euro 2020

San Mames

rtve.es

Na 50 dni przed startem turnieju finałowego Mistrzostw Europy, UEFA skreśliła z listy miast-gospodarzy San Mames w Bilbao.  

Oświadczenie pojawiło się w środę wieczorem na oficjalnej stronie internetowej miasta. Napisano w nim, że to UEFA odebrała Bilbao prawo do organizacji turnieju finałowego Mistrzostw Europy. Hiszpańska strona jednocześnie potępiła tę decyzję, uważając ją za niepoważną i niesprawiedliwą.

W sześcioletnim projekcie kierowaliśmy się zasadami w naszym baskijskim stylu – powagą, spójnością, profesjonalizmem i odpowiedzialnością. Nie możemy dopuścić, żeby zaszkodzić wizerunkowi Bilbao poprzez kwestionowanie naszej zdolności do przyciągania wydarzeń sportowych, kulturalnych czy towarzyskich rangi międzynarodowej. (…) W żadnym z komunikatów UEFA nie znaleźliśmy ani jednego powodu, sportowego, społecznego czy gospodarczego, a tym bardziej związanego ze zdrowiem publicznym i kontrolą oraz środkami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się koronawirusa – czytamy.

Na San Mames w Bilbao miały odbyć się cztery spotkania Mistrzostw Europy. Na stadionie, na którym swoje domowe mecze rozgrywa Club Athletic, UEFA zaplanowała trzy spotkania fazy grupowej oraz jedno stracie 1/8 finału. Na tym obiekcie miał być rozegrany 19 czerwca mecz reprezentacji Polski z Hiszpanią.

Miejsce Bilbao może zająć  Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *