Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić

FC Koln w sobotnim spotkaniu 15. kolejki piłkarskiej Bundesligi przegrało 0:1 z Augsburgiem.

Kibice zgromadzeni na RheinEnergieStadion nie mogli narzekać na nudę. Pierwszą strzelecką sytuację w tym meczu miał Risse, lecz jego uderzenie z rzutu wolnego kapitalnie wybronił Hitz. Do głosu śmielej dochodzili również goście, którzy byli bliscy prowadzenia, ale Bobadilla w 23.minucie trafił tylko w słupek. Były zawodnik FC Basel został doskonale wypuszczony w uliczkę, jednak dobrze z bramki wyszedł Horn, skracając kąt. Wynik bezbramkowy utrzymał się do końca pierwszej odsłony.

Podczas przerwy szkoleniowiec gospodarzy dokonał zmiany. Na boisku zameldował się Paweł Olkowski, zastępując na nim Zollera. W 56. minucie zupełnie nieprzemyślanym zachowaniem w swojej 16-ce błysnęli jeden z defensorom Augsburga, który faulował rywala. Rzut karny to nie zawsze gol – przekonał się o tym wyśmienicie Modeste, ponieważ jego strzał z 11.metrów fenomenalnie zatrzymał bramkarz. Hitz świetnie odczytał intencje uderzającego, rzucając się w lewy dolny róg bramki. Stałe fragmenty nie były specjalnością dzisiaj zawodników z Koln, lecz były one domeną rywali. Tą tezę udokumentował w 64.minucie Bobadilla, posyłając genialne uderzenie z rzutu wolnego. Zagranie w lewy sektor bramki okazało się nie do wyciągnięcia dla goalkeepera. Ostatnie minuty upłynęły pod znakiem szaleńczych ataków podopiecznych Stogera, którzy za wszelką cenę usiłowali doprowadzić do wymarzonego remisu, lecz nie był to ich dzień.

Dzięki wygranej Augsburg opuścił strefę spadkową. Z kolei ekipa Pawła Olkowskiego utknęła w środkowej części tabeli.

FC Koln 0:1 Augsburg

Strzelcy:

0:1 Bobadilla (64′)

Żółte kartki: Verhaegh (54′), Feulner (56′), Hector (76′), Bobadilla (83′), Maroh

Sędzia: D. Siebert

Skład gospodarzy: Horn – Risse, Maroh, Heintz, Hector – Lehmann (C), Vogt (70. Jojic) – Zoller (46. Olkowski), Bittencourt – Hosiner, Modeste (75. Ōsako)

Skład gości:  Hitz – Verhaegh (C), Callsen-Bracker, Klavan, Max – Baier (77. J. Dong-won) – Esswein (89. Janker), Kohr, K. Ja-cheol, Caiuby – Bobadilla (86. Matavž)