Sensacja na Brittania Stadium. Stoke ogrywa City!

live.premierleague.com

W meczu 15. kolejki angielskiej Premier League Stoke City niespodziewanie pokonał Manchester City 2:0. Bohaterem spotkania został Marko Arnautović, autor dwóch goli dla “The Potters“.

Przed potyczką ze swoim byłym klubem Mark Hughes i jego Stoke w lidze ulegli na wyjeździe Sunderlandowi 2:0, zaś w Capital One Cup wygrali 2:0 z Sheffield Wednesday. Man City przed tygodniem ograli Southampton 3:1, zaś w COC odprawili z kwitkiem Hull City aż 4:1.

Ku uciesze miejscowych kibiców Stoke szybko zabrało się do strzelania bramek za sprawą Arnautovicia, który w 7. minucie spotkania wykorzystał dośrodkowanie od Shaqiriego i wpakował piłkę do bramki Joe Hart.

Zawodnicy Manuela Pellegriniego byli nieco zszokowani i nie potrafili odpowiedzieć na cios zadany przez gospodarzy. Po kwadransie gry rezultat gry był dla City jeszcze gorszy, Arnautović znów okazał się katem Harta, pokonując go w sytuacji sam na sam.

Austriak mógł skompletować hattricka, ale w 37. minucie zabrakło mu skuteczności, kiedy to próbował strzału głową. Goście próbowali odpowiedzieć strzałami m. in. De Bruyne i Kolarova, jednak na posterunku był Butland.

W drugiej połowie oraz gry się nie zmienił. Piłkarze Hughesa wciąż ostrzeliwali bramkę “Obywateli“, lecz brakowało szczęścia. Swoje okazje miał m. in. Arnautović oraz Bojan Krkić, ale nie udało się wbić trzeciego gola.

Kolarov i spółka również próbowali, ale i ich uderzenia nie znalazły drogi do bramki Stoke, w skutek czego po 90. minutach gry na Brittania Stadium z trzech punktów mogli cieszyć się gospodarze.

Dzięki zwycięstwu “The Pottes” wskakują na 9. lokatę w tabeli, zaś Man City nadal pozostaję na pozycji lidera rozgrywek, jednak już dzisiaj może ją stracić na rzecz Leicester, Manchesteru United lub Arsenalu.

Stoke City 2-0 Manchester City, 5.12.2015 r., Brittania Stadium, Stoke on Trent.

1:0, Arnautović (7′)

2:0, Arnautović (15′)