La Liga: Wielki powrót FC Barcelony! Robert Lewandowski z dwoma trafieniami [WIDEO]

Twitter/X: @FCBarcelona

Niesamowite emocje przeżyli dziś kibice na Estadio Olimpico w Barcelonie. “Duma Katalonii” przegrywała z Celtą Vigo już 0:2, ale ostatecznie po dwóch golach Roberta Lewandowskiego i trafieniu Joao Cancelo zawodnicy Xaviego zgarnęli kolejne trzy punkty.

FC Barcelona od samego początku przejęła inicjatywę. To jednak nie przełożyło się na tworzenie większej liczby dogodnych sytuacji niż w przypadku ich rywala. Celta konsekwentnie czekała na swoje okazje, a one przychodziły. Jedną z nich w 19. minucie meczu wykorzystał Jorgen Strand Larsen, który precyzyjnym uderzeniem wewnętrzną częścią stopy skierował piłkę w stronę dalszego słupka bramki Marca-Andre ter Stegena i otworzył wynik spotkania. “Duma Katalonii” wciąż miała problemy z przeforsowaniem bloku defensywnego drużyny gości, co potwierdza tylko jeden celny strzał oddany przez podopiecznych Xaviego podczas pierwszych czterdziestu pięciu minut gry. Z kolei piłkarze Celty mieli wyśmienitą szansę, aby jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie, bowiem po doskonałej interwencji ter Stegena futbolówka wylądowała pod nogami Luci de la Torre, ale 25-latek przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy Jonathan Bamba upadł w polu karnym FC Barcelony, domagając się rzutu karnego. Sędzia nie wskazał jednak na jedenasty metr. Gospodarze zaczęli powoli dochodzić do głosu. Pierwszym sygnałem był mocny strzał z dystansu Ronalda Araujo. Kilka minut później w znakomitej sytuacji znalazł się Ferran Torres. Skrzydłowy “Dumy Katalonii” chciał zmieścić piłkę w dalszym rogu, lecz spudłował. Gracze Celty zostali zepchnięcie do defensywy, ale w 76. minucie wyprowadzili zabójczą kontrę, podwyższając prowadzenie. Autorem gola numer dwa został Anastasios Douvikas. Gdy wydawało się, że to koniec i Barcelona będzie musiała pogodzić się z pierwszą ligową porażką, wtem do akcji wkroczył Robert Lewandowski. Polak najpierw wykorzystał świetne podanie Joao Felixa i dał swojemu zespołowi bramkę kontaktową, a następnie po dograniu Joao Cancelo wyrównał stan meczu. To napędziło gospodarzy, którzy nie zamierzali na tym poprzestać. Trzy minuty po drugim trafieniu Lewandowskiego piłkę do siatki skierował również Joao Cancelo. Portugalczyk dał Barcelonie prowadzenie. Piłkarze Xaviego dowieźli je do końca spotkania, pokonując ostatecznie ekipę Celty Vigo 3:2.

23.09.2023, 6. kolejka La Ligi, Estadio Olimpico (Barcelona)

FC Barcelona – Celta Vigo 3:2 (0:1)

Robert Lewandowski 81′, 86′, Joao Cancelo 89′ – Anastasios Douvikas 76′, Jorgen Strand Larsen 19′

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Joao Cancelo, Jules Kounde, Andreas Christensen (60′ Alejandro Balde), Marcos Alonso (46′ Lamine Yamal) – Frenkie de Jong (36′ Gavi), Oriol Romeu (46′ Ronald Araujo), Ilkay Gundogan – Ferran Torres (72′ Raphinha), Robert Lewandowski, Joao Felix

Celta Vigo: Ivan Villar – Oscar Mingueza, Unai Nunez (90+4′ Miguel Rodriguez), Carl Starfelt, Carlos Dominguez, Mihailo Ristic – Jorgen Strand Larsen, Fran Beltran, Luca de la Torre, Jonathan Bamba (90+4′ Carlos Dotor) – Iago Aspas (78′ Williot Swedberg)

Żółte kartki: Andreas Christensen, Gavi – Unai Nunez

Sędzia: Mario Melero Lopez