Meksyk za mocny dla Kamerunu

W pierwszym dzisiejszym meczu MŚ 2014 w Brazylii, Meksyk okazał się lepszy od Kamerunu wygrywając 1:0, jedynego gola spotkania strzelił w 61 minucie Oribe Peralta. Spotkanie zostało rozegrane na Arena das Dunas w Natal, gdzie przez cały mecz padał rzęsisty deszcz.

Od początku meczu, lepiej prezentowali się reprezentanci “El Tri” i to oni przejęli kontrolę nad meczem, jednak pierwsza połowa nie należała do zbytnio szczęśliwych dla podopiecznych Miguela Herrery. W 11 minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, bramkę strzelił Giovanni Dos Santos, jednak sędzia uznał że piłkarz Meksyku był na pozycji spalonej. Powtórki telewizyjne nie potwierdzają słuszności decyzji kolumbijskiego arbitra. 5 minut później to Kameruńczycy trafili do siatki, jednak tym razem słusznie sędzia odgwizdał spalonego. Pech nie opuszczał piłkarzu Meksyku. W 30 minucie piłkarze “El Tricolor” ponownie trafiają do siatki, jednak sędzia liniowy ponownie podnosi chorągiewkę. Tak jak za pierwszym, tak i za drugim razem spalonego nie było. Meksyk powinien prowadzić już 2:0! Trenera Miguela Herrerę rozsadzała złość. Do przerwy nic więcej się nie wydarzyło, a piłkarze Meksyku i Kamerunu zeszli do szatni na przerwę, całkowicie zmoczeni. Deszcz w Natal nie przestawał padać także w drugiej połowie, boisko stawało się grząskie, i gra stawała się trudniejsza. Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli Meksykanie. W 48 minucie sam na sam za bramkarzem był Oribe Peralta ale tej sytuacji nie wykorzystał. W końcu piłkarzom z Ameryki Północnej udało się przełamać pechowe fatum w 61 minucie. Dos Santos otrzymał podanie ze środka pola karnego i posłał piłke strzałem po ziemi w sam środek bramki, bramkarz Kamerunu Charles Itandje odbił piłkę, a Oribe Peralta wpakował ją do pustej bramki. Tym razem nie ma żadnych wątpliwości Meksyk prowadzi 1:0. W końcówce przed szansą na wyrównanie stanęli Kameruńczycy. Po dośrodkowaniu w pole karne, Moudandjo uderzył piłke głową, ale fantastycznie obronił Ochoa. W doliczonym czasie Javier Hernandez, po wejściu z ławki rezerwowych mógł podwyższyć wynik na 2:0, jednak strzelił nad bramką.

Meksyk – Kamerun: (1-0) Arena das Dunas (Natal)
Sędzia: Wilmar Roldan (Kolumbia)

Bramki: 61′ – O.Peralta (Meksyk)

Meksyk: Ochoa – Rodriguez, Marquez (c), Herrera, Layun, Dos Santos, Moreno, Guardado, Peralta, Aguilar, Vazquez

Kamerun: Itandje – Assou-Ekotto, Nkoulou, Djeugoue, Song, Moukandjo, Eto’o (c), Choupo Moting, Chedjou, Mbia, Enoh