Marko Vesović: Nie chcę wyznaczać sobie dat

Marko Vesović

Marko Vesović / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Marko Vesović był jednym z kluczowych piłkarzy Legii Warszawa, w drodze po ostatnie mistrzostwo kraju. Niestety dotkliwy uraz doznany w meczu ze Śląskiem Wrocław zniweczył jego świetną dyspozycję. A nowym celem stała się walka o powrót do zdrowia. W wywiadzie dla TVP Sport, Czarnogórzec opowiedział o czasie rehabilitacji, zmianach w Legii gdy nie było go w klubie i momencie, gdy wróci na boisko.

Nieustająco pracuję, by wrócić do zdrowia. Chcę w pełni wyleczyć kontuzję. Pośpiech nie jest wskazany, bo mógłby źle wpłynąć na stan nogi. Na razie wszystko wygląda w porządku. Kolejny tydzień może być już tym, w którym będzie można zobaczyć mnie na boisku z piłką przy nodze. Wciąż mowa o indywidualnych zajęciach, ale rehabilitacja musi przebiegać na spokojnie, więc zacznę od lekkich ćwiczeń pod okiem fizjoterapeutów. Trzeba uważać, bo stan boisk przy takiej pogodzie także nie jest idealny – mówił o swojej rehabilitacji Vesović.

– Nie chcę wyznaczać sobie dat, zastanawiać się nad nimi. Termin nadejdzie, gdy poczuję, że jestem gotowy na sto procent, a noga nie daje żadnych negatywnych sygnałów. Zostawiam serce na boisku, nie brakuje mi energii, ale da się to pokazać tylko przy optymalnym przygotowaniu. Chcę wrócić jak najszybciej, ale też w bezpieczny sposób – skomentował temat swojego powrotu na boisko.

Marko Vesović został również zapytany o to, czy żal mu było zwolnienia Aleksandara Vukovicia i czy widzi zmiany w grze i funkcjonowaniu Legii, pod wodzą Czesława Michniewicza:

– Nie jest tajemnicą, że każdy trener ma zawodników, z którymi dobrze mu się współpracuję. Myślę, że zawsze mieliśmy dobre relacje. Nie jest przy tym tak, że gracze z Bałkanów byli wybrańcami. Cała drużyna miała świetny kontakt z trenerem. Osiągnęliśmy część celów. Zdobyliśmy mistrzostwo Polski i było mi przykro, że ten etap się skończył. Futbol jest taki, że dochodzi w nim do zmian. Teraz mamy nowego szkoleniowca, który wykonuje dobrą robotę. Podoba mi się jego sposób podejścia do drużyny. Dla każdego znajduje czas, dba o relacje z każdym zawodnikiem. Bez dialogu, trudno o sukcesy

– Sądzę, że zmian w grze wcale nie ma tak wiele. Staramy się grać piłką, kreować wiele sytuacji w ofensywie i zdobywać bramki po składnych akcjach. Tak było i tak też jest, bo Legia musi iść w kierunku zdominowania przeciwników. Tylko w ten sposób możemy wygrywać.

– Nie chcę wyznaczać sobie dat na powrót, zastanawiać się nad nimi. Termin nadejdzie, gdy poczuję, że jestem gotowy na sto procent, a noga nie daje żadnych negatywnych sygnałów. Zostawiam serce na boisku, nie brakuje mi energii, ale da się to pokazać tylko przy optymalnym przygotowaniu. Chcę wrócić jak najszybciej, ale też w bezpieczny sposób.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.