Mariusz Stępiński z kolejnym golem na Cyprze [VIDEO]

Mariusz Stępiński

twitter.com/ArisLimassol

Mariusz Stępiński z drugim golem w tym sezonie cypryjskiej ekstraklasy. Były napastnik reprezentacji Polski zdobył bramkę dla Árisa Limassol w wygranym spotkaniu 20. kolejki z Apóllonem Limassol. W szeregach gospodarzy zagrał również Karol Struski.

Wyżej notowany w tabeli Áris od pierwszych minut dominował w derbowym starciu nad szóstym w tabeli Apóllonem. Gospodarze po raz pierwszy piłkę do bramki rywala skierowali w 19. minucie, jednak sędzia gola nie uznał. Po wrzutce z rzutu rożnego i mocnym strzale głową Mariusza Stępińskiego piłkę odbił Alekandar Jovanović. Całą akcję dobitką z bliska sfinalizował Yannick Gomis, który jednak w momencie uderzenia Polaka znajdował się na spalonym.

Niewiele to jednak zmieniło, bo jedenaście minut później gospodarze wreszcie objęli prowadzenie. I to po fatalnym błędzie defensywy Apóllonu, który wykorzystał Aleksandr Kokorin. W 30. minucie Mathieu Peybernes nie znalazł porozumienia z wychodzącym z bramki Jovanoviciem, czego skutkiem był strzał reprezentanta Rosji do pustej bramki.

Swój moment Stępiński miał tuż przed przerwą, gdy już w doliczonym czasie gry pokonał w sytuacji sam na sam Jovanovicia. Próbę Polaka poprzedziła seria kolejnych pomyłek ze strony rywala. Dla niego było to drugie ligowe trafienie w tym sezonie, a trzecie w ogóle – kilka dni temu Stępiński zdobył bramkę w spotkaniu Pucharu Cypru z APOEL-em Nikozja. Gol Polaka na poniższym filmie od 3:32.

Po przerwie Polaków na boisku nie obserwowaliśmy niestety zbyt długo – obaj zostali zmienieni w 57. minucie. Stępińskiego zastąpił Gabończyk Shavy Warren Babicka, a grającego w środku pola Karola Struskiego zmienił Anglik Morgan Brown. Niedługo później goście zdobyli kontaktowego gola. Stało się tak po samobójczym trafieniu Franza Brorssona. Szwedzki obrońca wbił z bliska futbolówkę do własnej bramki po zagraniu z lewego skrzydła.

Apóllon ostatecznie nie zdołał doprowadzić do remisu. Wynik spotkania, a tym samym zwycięstwo Árisa skutecznie wykonanym rzutem karnym przypieczętował Kokorin. Po tej wygranej zespół Polaków zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Strata do podium wynosi siedem punktów, a do liderującego AEK-u Larnaka Áris traci dziesięć oczek.