Oficjalnie: Fernando Santos zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Cristiano Ronaldo Fernando Santos

Zdjęcie: Gettyimages

A więc mamy potwierdzenie! Wszyscy spodziewali się Paulo Bento, a tu niespodzianka. Cezary Kulesza zaskakuje wszystkich, wrzucił na Twittera zdjęcie z Fernando Santosem i ogłosił go nowym selekcjonerem.

Jego ogłoszenia mogliśmy spodziewać się już kilka godzin temu, gdy wylądował na lotnisku w Warszawie. Kraj został zaskoczony, bo głównym faworytem był Paulo Bento, ewentualnie Vladimir Petković. Kulesza jednak postawił na innego Portugalczyka, który osiągał już sukcesy na arenie międzynarodowej.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

W roli selekcjonera Santos pracuje już od 13 lat. W 2010 roku objął reprezentację Grecji, którą doprowadził do ćwierćfinału Euro 2012. Na mistrzostwach świata w 2014 roku znów wyszedł z grupy z reprezentacją Grecji, a od ćwierćfinału dzieliły go karne. Po mundialu w Brazylii objął reprezentację Portugalii, z którą po dwóch latach zdobył mistrzostwo starego kontynentu, jest to jego największe trenerskie osiągniecie.

68-latek zostanie oficjalnie zaprezentowany na konferencji w Warszawie, jutro o 13:00. Mimo to, Kulesza zdecydował się ujawnić nazwisko jeszcze przed oficjalnym wydarzeniem PZPN-u.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.