Mancini: Nasza droga jest jeszcze bardzo długa

inter.it

Selekcjoner reprezentacji Włoch chwalił swoich piłkarzy na konferencji prasowej po meczu z Polską.

 

Czy Verratti i Jorginho mogą grać razem oraz jak ocenia pan dzisiejszy mecz?

Dla mnie oczywiście najważniejsze jest mentalne podejście piłkarzy. Tak jak już wcześniej wspominałem: potrzeba nam bardzo dużo czasu. Dzisiejszy występ oceniam udanie. Oczywiście, przy takich wynikach będzie można skrócić czas tworzenia drużyny.

 

Jak można zachować równowagę po takim występie? Ponieważ dzisiaj Włosi bardzo dobrze grali i wynik nie odzwierciedla meczu.

Tak jak wspominałem wczoraj. Nasza droga jest jeszcze bardzo długa. Musimy się przygotować do Mistrzostw Europy. Najważniejsze, żeby drużyna miała właśnie taką mentalność jaką pokazaliśmy i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

 

Czy można powiedzieć, że Włosi mają najgorszy okres za sobą?

Zaczęliśmy pracę już kilka miesięcy temu. Musimy jeszcze lepiej poznać naszych piłkarzy. Nadal popełniamy błędy, ale cały czas dostaję wsparcie od drużyny, sztabu i kierownictwa. Podczas meczu z Portugalią, nasza średnia wieku wynosiła 23 lata. To są aspekty, które musimy wziąć pod uwagę budując zespół.

 

Czy wierzyłeś do końca, że drużynie może się udać?

Cały czas wierzyłem, bo taka jest piłka. Zdobyłem kiedyś mistrzostwo Anglii w 95.minucie. Zawsze trzeba wierzyć do końca. Nawet gdybyśmy nie wygrali, nic nie zmieniło by się w naszym procesie tworzenia drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi