LM: Przebudzenie Messiego! Fajerwerki na Parc des Princes (Wideo)

Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain pokonało Manchester City 2:0 na własnym obiekcie w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bohaterami spotkania zdobywcy bramek – Idrissa Gueye i Lionel Messi.

To spotkanie zapowiadało się na jeden z hitów fazy grupowej Champions League. I rzeczywiście obydwa zespoły narzuciły mocne tempo od początku, zwłaszcza gospodarze. Już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. W polu karnym skiksował Neymar, ale z jego zagrania wyszło przypadkowe podanie do Idrissy Gueye, Ten zdecydował się natychmiast na strzał i nie dał większych szans Edersonowi.

Znakomitą okazję na wyrównanie mieli piłkarze City w 26. minucie. Najpierw z główki w poprzeczkę trafił Raheem Sterling, potem dobitkę z bliskiej odległości Bernardo Silva… także trafił w poprzeczkę. Częściej to jednak piłkarze PSG stwarzali okazje podbramkowe. W kolejnych minutach znakomita akcja Kyliana Mbappe z Anderem Herrerą, ten drugi zdecydował się na mocny strzał. Z trudem, ale interweniował Ederson, który był dobrze ustawiony w tej sytuacji. W 38. minucie ostre zagranie Kevina de Bruyne w nogi Gueye, gdzie sędzia mógł pokusić się nawet na czerwoną kartkę.

Przed końcem City zagroziło po stałym fragmencie. Gianluigi Donnarumma skutecznie interweniował po strzale głową Rubena Diasa. Do przerwy PSG utrzymało jednobramkową zaliczkę.

Manchester City szybko wypracował sobie kolejną okazję podbramkową. Sterling wykorzystał swoją dynamikę wpadając w pole karne rywali, ale źle ułożył nogę i strzał był już niedokładny. W 65. minucie świetna sytuacja dla gospodarzy. Kyle Walker dogonił jednak Neymara w polu karnym i na tyle mu utrudnił strzał, że ten trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę później to “Obywatele” mieli szansę na ripostę. Silva znalazł znakomitym podaniem Jacka Grealisha w polu karnym. Ten szukał okazji do strzału, lecz i tak był na pozycji spalonej.

Po chwili zmienił go Phil Foden. Dosłownie z minutę, dwie później to po jego zagraniu w pole karne zagrzało się w szesnastce PSG. Gospodarze oddalili zagrożenie, ale na krótko. Kolejna okazja i niecelny strzał de Bruyne. W 74. minucie nastąpiło wyczekiwane przebudzenie Lionela Messiego. Po szybkiej akcji znakomicie przymierzył z około 20 metrów i trafił na 2:0. Do tej pory Argentyńczyk był niewidoczny, ale przy golu zachował się fenomenalnie. Asystę przy bramce zaliczył Mbappe.

Paris Saint-Germain dość pewnie wygrało. Manchester City miał swoje okazje, ale generalnie brakowało większego pomysłu na grę. Ważna wygrana francuskiej ekipy. Messi lepszy od Guardioli.

28.09.2021, godz. 21:00, faza grupowa Ligi Mistrzów

Paris Saint-Germain – Manchester City 2:0 (1:0)

Gueye 8′ Messi 74′

Paris Saint-Germain FC: G. Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Kimpembe, N. Mendes – A. Herrera, I. Gueye (90. Danilo Pereira), Verratti (78. Wijnaldum) – Messi, Mbappé, Neymar.

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Rúben Dias (C), Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri, De Bruyne – Mahrez, Grealish (68. Foden), Sterling (78. Jesus).

Żółte kartki:  77. Verratti (PSG) – 24. Cancelo (MAC), 39. De Bruyne (MAC)