Demolka na Estádio do Dragão – Liverpool gromi przeciwnika

Dziś o godzinie 21:00 podopieczni Jurgena Kloppa stanęli przed nie dala wyzwaniem rywalizując z drużyną FC Porto w ramach rozgrywek Champions League.

Dwa tygodnie temu drużyna gości na własnym stadionie pokonała AC Milan, natomiast gospodarze bezbramkowo zremisowali z Atletico Madryt.

W ostatniej chwili w drużynie “The Reds” wypadł Trent Alexander-Arnold, którego zastąpił doświadczony James Milner. Czy ekipa z Anfield Road podtrzymała dobrą passę i dopisała kolejne trzy punkty w europejskich rozgrywkach?

Początek spotkania należał do drużyny gospodarzy, która dwukrotnie zagroziła bramkarzowi gości, ale nie była w stanie pokonać dobrze dysponowanego Alissona. W 14. minucie z powodu kontuzji boisko opuścił Otavio. Kontuzjowanego piłkarz zastąpił Fabio Vieira. Sześć minut później indywidualną akcją popisał się Curtis Jones. Piłkarz Liverpoolu oddał mocny strzał, który sparował bramkarz Porto, ale futbolówka trafiła pod nogi Mohameda Salaha. Egipcjanin z dwóch metrów wpakował piłkę do bramki zmieniając wynik spotkania. Po 20. minutach ekipa z Premier League prowadziła 1:0. Z upływem czasu “Czerwoni” zaczęli dochodzić do głosu przejmując kontrolę w środkowej części boiska, co wpłynęło na ilość stwarzanych sytuacji bramkowych. Tuż przed przerwą wynik spotkania podwyższył Sadio Mane. Po 45. minutach bliżej zainkasowania 3 punktów był Liverpool.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od mocnego nacisku ze strony Porto, które starało się odrobić straty, ale mimo dobrej gry piłkarze z Portugalii stracili trzecią bramkę. W 60. minucie Mohamed Salah otrzymał doskonałe podanie od Curtisa Jonesa podwyższając prowadzenie “The Reds”. W 75. minucie nadzieje na powrót do gry dał Taremi zdobywając bramkę po dośrodkowaniu Vieiry. Tym samym na tablicy widniał wynik 3:1 dla ekipy z Anfield Road. Trzy minuty później prowadzenie Liverpoolu podwyższył Firmino zdobywając bramkę po akcji indywidualnej. W 82. minucie kolejnym trafieniem dla gości pochwalił się Firmino, tym samym podcinając skrzydła gospodarzy spotkania.

Piłkarze Jurgena Kloppa dopisują kolejne trzy punkty w Champions League. Z dorobkiem 6 punktów przewodzą w grupie B.

28.09.2021, godz. 21:00, faza grupowa Ligi Mistrzów

FC Porto 1:5 Liverpool

Liverpool: Salah x2 – 18′ i 60′, Mane – 45′, Firmino x2 78′ i 83′
Porto: Taremi 75′

SKŁADY:

Liverpool: Alisson – Milner – Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson – Oxlade-Chamberlain, Fabinho, Jones – Salah – Firmino, Jota – Origi, Mané – Minamino

Porto: D. Costa – J. Corona, Pepê, Marcano, Sanusi -Wendell, Otávio – Vieira, Uribe – Vitinha, S. Oliveira – Pepe, L. Díaz – Taremi, T. Martínez – Grujic