[ZAPIS LIVE] Pogrom w Moskwie, Rosja pięknie zaczyna mundial

90+5‘ Koniec, ależ meczycho w wykonaniu Rosji. A może po prostu Arabia Saudyjska to takie ogórki? Ciężko powiedzieć, w każdym bądź razie za czytanie relacji dziękuje Michał Kozłowski.

90+4′ CO SIĘ DZIEJE, 5:0! GOŁOVIN DO DWÓCH ASYST DOKŁADA JESZCZE GOLA!

90+2′ Miał w ogóle na mistrzostwa nie jechać, a tutaj strzela już drugą bramkę – i to jaką! Świetne uderzenie z fałsza w okienko, asystował Dzyuba

90+1′ CO ZA BRAMKA CHERYSHEVA! POGROM!

89′ Jest pierwsza żółta kartka w tym meczu! Ukarany nią Golovin.

88‘ Błąd Gadinskiego we własnym polu karnym, jednak roztargnienie Saudyjczyków sprawiła, że nie ma bramki honorowej.

84′ Polski akcent nawet w tym meczu.

82′ Tak w ogóle to jak pomyślicie, że ten mecz jest nudny, to pragnę przypomnieć, iż na mundialu w 2026 r. wystąpi 48 drużyn.

78‘ W natłoku bramki na 3:0 umknęła mi ostatnia zmiana w drużynie prowadzonej przez Juana Pizziego. Zszedł Al Shehri, za niego Bahbir.

77′ 78 tysięcy widzów zasiada na trybunach stadionu w Łużnikach.

75‘ Kozacki mecz dzisiaj rozgrywa Aleksander Golovin, piłkarz CSKA Moskwa. Jak tak dalej pójdzie w każdym kolejnym meczu, to prędzej czy później zgłosi się po niego jakiś Juventus czy Arsenal.

72‘ Kapitalne dośrodkowanie w pole karne Gołovina (po raz drugi) prosto na głowę wprowadzonego chwilę wcześniej Dzyuby. Bramkarz Arabii był bez szans.

71′ NOKAUT, 3:0! Artem Dzyuba zalicza wejście smoka!

70′ Ostatnia zmiana u podopiecznych Stanisława Czerczesowa, boisko opuszcza Fedor Smołov, w jego miejsce Artem Dzyuba.

67′ W końcu groźna szansa Rosjan, pierwsza od bardzo dawna. Uderzał Smołov, broni jednak Almuaiouf.

63′ To akurat prawda, chyba oglądamy najgorszy mecz całych mistrzostw.

62′ Pierwsza zmiana u Saudyjczyków, druga u Rosjan, schodzą Otayf i Samedov, wchodzą Al Muwallad i Kuzyayev.

58′ Złudne wrażenie tego meczu zrobiło nam pierwsze 10 minut, które było niesamowicie intensywne. Teraz te spotkanie to takie trochę flaki z olejem, może Arabia coś jeszcze zagrozi bramce Akinfeeva.

56‘ Groźna akcja ze strony Azjatów, zakończona centrostrzałem, ale ostatecznie nie ma nawet rzutu rożnego.

52‘ Stara się powoli atakować Sborna, ale bezskutecznie. Przed chwilą strzał Zobnina nad poprzeczką.

49′ Obie drużyny zaczęły drugą część meczu defensywnie.

46′ Wracamy po przerwie.

18:00 Wtem.

17:56 Mecz na razie nie wygląda tak źle jak sądziłem przed pierwszym gwizdkiem, oczywiście nie jest to jakieś mega porywające widowisko, ale też nie jest najgorzej, jeśli chodzi o poziom. Za moment początek drugiej połowy.

45+2′ Do przerwy 2:0, wracamy za 15 minut.

45′ Dwie minuty doliczone do podstawowego czasu I połowy.

44′ Słaby jak dotąd mecz wynagrodził piękną bramką po kontrze rosyjskiej ekipy. Ponownie asystował Gołovin

43′ CHERYSHEEEV, 2:0!

39′ Ostatnie parę minut to bardziej taka Sandecja ze Stomilem, niż mecz Mistrzostw Świata. Może po przerwie znowu ruszą.

35‘ Kontrowersja w polu karnym Arabii Saudyjskiej, pada Gołovin, sędzia jednak nie dyktuje jedenastki. Chyba zapomniał kto siedzi na trybunach…

34′ Umarło nam trochę to spotkanie, nie ma już żywiołowości jak na początku, mecz toczy się w środku pola.

31‘ Całkiem udane dośrodkowanie, w przeciwieństwie do strzału Al Shahraniego. Od bramki zacznie Akinfeev.

30′ Rzut wolny dla Saudyjczyków na skraju pola karnego.

27′ Pierwsza akcja Cherysheva, ale jeden z obrońców Arabiii zablokował dośrodkowanie.

24′ Tak jak wcześniej pisałem, mamy zmianę. Schodzi Dzagoev, wchodzi Denis Cheryshev.

23′ Potężny cios w stronę Rosji, boisko prawdopodobnie opuści Adam Dzagoev! Mięsień dwugłowy uda, nic więcej dodawać nie trzeba.

21′ Mogło być wyrównanie! Kapitalna wrzutka w pole karne AL Shrehriego, ale jeden z rosyjskich obrońców w ostatniej chwili wybił na rzut rożny.

19′ Niesamowity “hype” jest wywierany przez kibiców, jak piłka jest tylko na połowie Arabii. Już nawet nie mówiąc, jak podopieczni Czerczesowa się zbliżą do pola karnego.

18′ Squawka jak zwykle z ciekawą informacją

15′ Co za futbol gra Sborna! Kolejna świetna okazja, mnóstwo przypadku i w końcu rewelacyjna obrona saudyjskiego bramkarza. Co ciekawe, jakby z tego padł gol, byłby mocno kontrowersyjny, gdyż był ewidentny spalony.

13′ Cudowna wrzutka Gołovina w pole karne pewnie wykorzystana przez 28-letniego pomocnika, Gazinskiego. Mamy 1:0, a to pewnie jeszcze nie koniec!

12′ NO I MAMY GOLA! YURY GAZINSKY!

11′ Bardzo dobrze weszli w ten mecz Rosjanie, wydaje się, że gol to kwestia czasu.

9′ Jak na razie ten mecz nie stoi niżej poziomem od innych meczów otwarcia wcześniejszych imprez. Fajne, wysokie tempo jednej i drugiej drużyny.

7′ Pierwsza groźna akcja Rosjan pod polem karnym Almuaiofa, jednak zakończyła się nawet zanim został oddany strzał.

4′ Na najbliższy miesiąc odrywamy się od wszystkiego, futbol>wszystko inne. Tymczasem w Moskwie to Saudyjczycy zaczynają grać na połowie rywala.

2‘ Rosja od początku narzuciła pressing i stara się przejąć inicjatywę w tym meczu.

1′ Grają!

17:00 A tak wyglądało otwarcie!

16:58 Hymny obu krajów.

16:55 Za moment zaczynamy, na razie wstęp na Mistrzostwa zapowiada nam prezydent Rosji, Władimir Putin.

16:52 A kto jeszcze nie dołączył do naszej ligi Fantasy, serdecznie zapraszamy! KOD: WZD4CPYN

16:45 Pięknie wygląda te oficjalne otwarcie mistrzostw w wersji choreograficznej. Jest to nie do opisania, a nawet jeśli komuś by się to udało, to na pewno nie oddałoby za dobrze tego, co możemy zobaczyć. Na scenie m.in Robbie Williams i Aida Garifullina.

16:35 Składy:

Już dzisiaj początek największej piłkarskiej imprezy roku, o godzinie 17:00, gospodarz Mistrzostw Świata, Rosja podejmie Arabię Saudyjską. Od jutra zaczynamy natomiast serię “Rosja24”, gdzie na bieżąco będziemy pisać najważniejsze mundialowe informacje. Na mecz otwarcia zaprasza Michał Kozłowski.