Liga Mistrzów: Manchester City pokonuje PSG w hicie kolejki!

Liga Mistrzów

Twitter @ManCity

Manchester City pokonał Paris Saint-Germain 2:1 w starciu rozgrywanym w ramach piątej kolejki fazy grupowej UEFA Champions League. Bramki dla gospodarzy zdobyli Raheem Sterling oraz Gabriel Jesus, natomiast dla przyjezdnych trafił Kylian Mbappe.

Choć bezbramkowy rezultat nie do końca oddaje taki stan rzeczy, to City w pierwszej połowie zdecydowanie stanowił stronę dominującą. “Obywatele” zepchnęli PSG do defensywy, miażdżąc ich w statystyce posiadania piłki, z każdą minutą zwiększając natarcie. Podopieczni Pepa Guardioli kontrolowali grę, tworząc zagrożenie głównie po dośrodkowaniach i przerzutach. Najlepsze sytuacje do zdobycia gola mieli Riyad Mahrez, którego strzał po cudownej akcji drużynowej został sparowany przez Hakimiego oraz Gundogan, gdy przymierzył z kilkunastu metrów, ale piłka odbiła się od słupka. Paryżanie mogli odpowiedzieć tuż przed przerwą, gdy kontrę sprezentował im John Stones, jednak Mbappe oddał niecelne uderzenie.

Chwilę po zmianie stron goście zaskoczyli zarówno widzów, jak i swoich przeciwników, nieoczekiwanie wychodząc na prowadzenie. Kombinacja ładnych podań i odrobiny szczęścia pozwoliła dojść do sytuacji Kylianowi Mbappe, który z bliska huknął na bramkę Edersona i otworzył rezultat spotkania. Po bramce PSG przez moment nabrało wiatru w żagle, lecz nie na długo, bo w 63. minucie stan rywalizacji wyrównał Raheem Sterling. Wynik meczu ustalił natomiast wprowadzony z ławki rezerwowych Gabriel Jesus. Mahrez przerzucił piłkę na lewą stronę do Bernardo Silvy, ten wyczekał na odpowiedni moment i uruchomił Jesusa, a ten bez trudu zmusił Keylora Navasa do kapitulacji.

Dzięki zwycięstwu nad ekipą Mauricio Pochettino, Manchester City zagwarantował sobie pierwsze miejsce w grupie A. PSG zaś już na pewno awansuje do play-offów z drugiej lokaty.

24.11.2021, 5. kolejka Ligi Mistrzów, Etihad Stadium

Manchester City – Paris Saint-Germain 2:1 (0:0)
63′ Sterling, 76′ Jesus – 50′ Mbappe

City: Ederson – Walker, Stones, Dias, Cancelo – Gundogan, Rodri, Zinczenko (54′ Jesus) – Mahrez, Silva, Sterling

PSG: Navas – Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Mendes (67′ Kehrer) – Paredes, Gueye (67′ Di Maria), Herrera (61′ Danilo) – Messi, Mbappe, Neymar

Żółte kartki: Rodri, Cancelo, Jesus (City)